ÇETİNTAŞ KARDEŞLER ŞEHRİMİZİN VE OKULUMUZUN GURURUMUZ OLDU! - Eskişehir Haberler

ÇETİNTAŞ KARDEŞLER ŞEHRİMİZİN VE OKULUMUZUN GURURUMUZ OLDU!

Anasayfa / Spor
ÇETİNTAŞ KARDEŞLER ŞEHRİMİZİN VE OKULUMUZUN GURURUMUZ OLDU!

TED Eskişehir Koleji beşinci sınıf öğrencisi Murathan Çetintaş, Milli olarak katıldığı FIS Uluslararası Çocuk kupası yarışlarını 4.olarak tamamlamıştır. Kayağa 4 yaşında Avusturya’da başlayan Murathan Çetintaş,   Akut Kar sporlarının Lisanlı sporcusu olarak yurt içinde ve yurt dışındaki çalışmalarını, altı yıldır başarıyla sürdürüyor.  Murathan Çetintaş’ın bir Türkiye şampiyonluğu, dört Türkiye 3.lüğü, bir Türkiye 2.liği ve okullar arası Türkiye 5.liği dereceleri var.
Öğrencimiz, Kayak Federasyonunun U12 erkekler kategorisindeki yarışlarda çıkardığı başarılı derecelerin sonucunda da Alp Disiplini Türkiye Kayak Milli Takımına girmeye hak kazandı.

TED Eskişehir Kolejinin ve ülkemizin gururu Murathan Çetintaş, Eskişehir’de de ablası Alya Çetintaş’ tan sonra Milli Kayak Takımına giren İLK MİLLİ ERKEK KAYAK SPORCUSU olmuştur.

TED Eskişehir Koleji yedinci Sınıf öğrencisi,  ÇETİNTAŞ KARDEŞLER’ den Alya Çetintaş ise kayak sporuna 3 yaşında başladı. Profesyonel anlamda, Akut Kar sporlarının lisanslı sporcusu olarak altı yıldır  spor yaşamını başarıyla sürdüren ve  birçok dereceye imza atan sporcumuzun üç Türkiye  üçüncülüğü, Uluslararası FIS yarışında Avrupa 3.lüğü ve 6.lığı ile  okullar arası Türkiye 4.lüğü vardır.

Geçtiğimiz yıl, Eskişehir’den Türkiye Kayak Federasyonu Milli Takımına seçilen İLK BAYAN KAYAK SPORCUMUZ Alya Çetintaş, bu yılda başarılı bir performans ortaya koymuştur.

23-25 Şubat tarihlerinde Uludağ’da düzenlenen FIS Uluslararası Çocuk Kupası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden Alya Çetintaş,  7 ülkeden 75 sporcunun katıldığı yarışlarda aldığı 6.lıkla ülkemizin gururu olmuştur.  Eskişehir’in ilk bayan milli kayakçısı olan Alya Çetintaş, geçtiğimiz yıl katıldığı yarışlarda aldığı 3.lükle  bronz madalyaya hak kazanmıştı.

Çocuklarını kayak sporunda destekleyen, kentimizde kayak sporunun kazandırılmasında önderlik eden Alya ve Murat ÇETİNTAŞ’ın anne ve babası,  TED Eskişehir Kolejinin Sayın Velileri Selva ve Murat ÇETİNTAŞ’ı TED Eskişehir Koleji ailesi adına kutluyor, Sevgili Öğrencilerimize spor yaşamlarında başarılar diliyoruz.


 

6.590 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

TFF’den Açıklama

16 Mayıs 2020 Cumartesi

GENÇLİK HAFTASI BAŞLADI

15 Mayıs 2020 Cuma

Çalışmalar Devam Ediyor

online ziyaretçi: 1232
 
yukarı