TAŞ “GÖREVİMİN BAŞINDAYIM" - Eskişehir Haberler

TAŞ “GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"

Anasayfa / Spor

Eskişehirspor'da 1 Ağustos'ta istifasını açıklayan kulüp başkanı Osman Taş, bu karardan vazgeçtiğini ve görevine devam edeceğini dün yaptığı toplantıda açıkladı.  Taş, “İstifa ettikten sonra kimsenin yine destek olmadığını gördük. Projelerimize devam edeceğiz" dedi.

“KİMSE ÇIKIP ‘BİZ VARIZ’ DEMEDİ”

Dün yaptığı basın toplantısı yapan Eskişehirspor Başkanı Osman Taş "Görevimin başındayım” dedi.Taş “Benim adıma bir ayrılık süreci yaşandı. Bu süreçte ben de yurt dışına çıkarak sponsorluk görüşmeleri yaptım. Eskişehirli işadamlarından yeterli desteği göremediğimiz için artık kaynak arayışlarımız yurtdışına çevirdik. Bir Eskişehirli olarak bu duruma çok üzülüyorum. Ama başka çaremizde yok. Kimse çıkıp ‘biz varız’ demedi. Baktım yine Eskişehirspor çok yalnız kaldı geri döndüm” dedi.

“KAMPANYALARDAN GELEN PARALARLA ESKİŞEHİRSPOR AYAKTA DURUYOR”

“Kampanyaların tutmadığını düşünüyorlar ancak bilmiyorlar ki iki üç haftadır bu düzenlediğimiz kampanyalardan gelen paralarla Eskişehirspor ayakta duruyor. Yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Özellikle yurtdışı firmaları ile bu konuda çok sık görüşüyoruz. Cumartesi günü yönetim kurulu olarak bir toplantı gerçekleştirdik. Ben bu toplantıda geri döndüğünü ve göreve devam edeceğimi açıkladım. İstifa dilekçem işleme konulmadığı için göreve hemen döndüm. Yönetimdeki arkadaşlar bu kararımı olumlu karşıladılar. Yurt dışından getireceğim iş insanlarından oluşan güzel bir kadro kurarak Eskişehirspor'a sponsorluk anlaşmaları bulacağız. Bu insanlar yönetime girerek değil, dışarıdan bize destek verecekler.”

“ETİ İLE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bu sezon Eti ile devam edeceğimizi Federasyonu ilettik. Eskişehirspor ile ETİ firması arasında yıllardır devam eden bir birliktelik var. FIFA’da problem yaratan dosyalar ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Toko’nun avukatı ile bizzat görüştüm. Yönetici arkadaşlarımız da sürekli temas halindeydi. İlave süre almayı başardık. İstanbul'a gidip geleceğim. Geldikten sonra bu konular ile ilgili çok daha detaylı bilgiler verebilirim. Ulusal lisans konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Biz sadece önümüze bakarak Eskişehirspor için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

istikbalgazetesi.com

2.580 okunma

Yorum Yap

16 Şubat 2020 Pazar

5 Maç Sonra Yenildik

10 Şubat 2020 Pazartesi

Melih 2. Oldu

online ziyaretçi: 395
 
yukarı