TRT’nin yeni durağı Çin olacak - Eskişehir Haberler

TRT’nin yeni durağı Çin olacak

Anasayfa / Magazin
TRT’nin yeni durağı Çin olacak

Farklı ülkelerdeki ofisleriyle yayıncılık ağını genişleten TRT, Çin’in başkenti Beijing’de ofis açıyor. Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Bizden bir güzel haber daha; Türkiye'nin yumuşak güçlerinden ve yabancı dillerde yaptığı yayıncılık atağı ile gurumuz TRT artık Çin’de ofis açıyor” dedi.
 
Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, TRT’nin Çin’de ofis açacağını söyledi. Büyükelçi Önen, gelişmeyi Twitter üzerinden “Bizden bir güzel haber daha; Türkiye’nin yumuşak güçlerinden ve yabancı dillerde yaptığı yayıncılık atağı ile gurumuz ‪TRT artık Çin’de ofis açıyor” iletisiyle duyurdu. Önen iletisinde “TRT Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan ile Pekin’de açacakları ofis ve Çin’de atacakları adımlar üzerine istişarede bulunduk” diyerek görüşmeden fotoğraflar da paylaştı.
 
Büyükelçi Önen, TRT’nin ofis açacağı haberini Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve YDA Havalimanı İşletme A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ile Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ve beraberindeki heyeti kabulünde de dile getirdi. Önen, heyetle turizm ve havacılık alanlarında işbirliği ve Türk turunçgil ürünlerinin Çin pazarına ihracatı konusunda fikir alış verişinde bulunduklarını belirti.
 
Öte yandan TRT’nin Pekin ofisinde görev yapacak ekibi, Çinli yetkililerden basın kartlarını alarak çalışmalara başladı.

1.585 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 399
 
yukarı