ORMANLAR HEPİMİZİN: Yol Kenarı Atıkları Topladılar - Eskişehir Haberler

ORMANLAR HEPİMİZİN: Yol Kenarı Atıkları Topladılar

Anasayfa / Ekoloji
ORMANLAR HEPİMİZİN: Yol Kenarı Atıkları Topladılar

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Hippoterapi Türkiye birlikte bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attılar.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından “Sağlığa Erişim” başlığı altında kabul edilen ‘Let’s Develop Networks and Create Opportunities for Hippotherapy’ isimli proje Hippoterapi Türkiye ismiyle Eskişehir’de hippoterapi uygulamalarını araştırmak ve güçlü bir network oluşturmak üzere faaliyet gösteriyor.

Orman Bölge Müdürlüğünün organizasyonu ile Kocakır Mevkiinde bir araya gelen ekip tarafından anayol kenarında katı atık temizliği yapıldı. Atık toplama etkinliğine, Hippoterapi Türkiye Gönüllüleri, Avrupa Dayanışma Programı kapsamında ülkemize gelen uluslararası gönüllüler ve Orman Teşkilatı personeli toplam 25 kişi katıldı.

1 saat içerisinde 15 çuval katı atık gönüllü gençler tarafından toplandı. Atıklar geri dönüşüme gönderildi. Farkındalık oluşturmak için yapılan etkinliğin bitiminde gönüllü gençler Kocakır mesire alanında ağırlandı.

ESOGÜ Meşelik Kampüsü yerleşkesinde oluşturulan Hippoterapi Türkiye Proje Merkezinde ulusal ve uluslararası gönüllülük çalışmalarına devam eden Hippoterapi Türkiye Gönüllüleri daha öncede sokak hayvanları için mama kampanyası düzenleyerek bir sosyal sorumluluk çalışmasına daha imza atmıştı.

605 okunma

Yorum Yap

20 Eylül 2021 Pazartesi

Kahramanlara Ödül Töreni

20 Eylül 2021 Pazartesi

En güzel temizlik kirletmemektir

18 Eylül 2021 Cumartesi

İlk Dersimiz Fidan

online ziyaretçi: 722
 
yukarı