Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Bir Proje Ödülü Daha - Eskişehir Haberler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Bir Proje Ödülü Daha

Anasayfa / Ekoloji

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından "5 Haziran Dünya Çevre Günü" etkinlikleri kapsamında İlimizde bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik olarak düzenlenen Sıfır Atık Proje Uygulama Yarışmasında ikincilik ödülü aldı.

İl Müdürü Erkan ALKAN yaptığı açıklamada;

Yaklaşık 20 gün önce Müdürlüğümüz personellerince hazırlanan Buğdayda Verim ve Kalitenin Arttırılması Projesiyle Tarıma Değer Katanlar Yarışmasında,  Proje kategorisinde Türkiye birincisi olarak, Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' nın elinden ödül alan İl Müdürlüğümüzün,  bu sefer de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, İlimizde bulunan tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yönelik olarak düzenlenen Sıfır Atık Proje Uygulama Yarışmasında ikinci olarak ödül aldığını belirtti.  

İl Müdürü ALKAN, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi himayelerinde, Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK' ın talimatıyla Sıfır Atık Projesinin İlimizde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında uygulanmaya başlamasıyla birlikte, İl Müdürlüğümüzce de Proje hazırlanarak,  sıfır atık projesi kapsamında Müdürlüğümüz merkez binamızda koridorlara ve yemekhaneye belirlenen renk skalasına uygun kağıt, plastik, cam ve metal atıklar için kutular yerleştirildiğini ifade etti.

İl Müdürlüğümüze ikincilik ödülü olarak Kompost Makinası verildiğini belirten ALKAN atık kutularında biriken uygun atıkların, Kompost Makinasında öğütüldükten sonra Müdürlüğümüzce yapılan demonstrasyonlarda  gübre olarak kullanılacağını ve bu şekilde Sıfır Atık Projesinin gerçek anlamda amacına ulaşacağını belirtti.

Projenin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçen İdari ve Mali İşler Şube Müdürü ve personeline teşekkür eden ALKAN, İl Müdürlüğü olarak hazırlanan ve bundan sonra da hazırlanacak başarılı Projelerle gündem olmaya devam edileceğini belirtti.

 

1.053 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 318
 
yukarı