DÜŞÜK KARBON KAHRAMANLARI BELLİ OLUYOR

Anasayfa / Ekoloji
DÜŞÜK KARBON KAHRAMANLARI BELLİ OLUYOR

ŞİRKETLERİN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI POLİTİKALARI ÖDÜLLENDİRİLECEK
ŞİRKETLER YEŞİL KARBON BAŞARILARI İÇİN YARIŞIYOR

Karbon yönetiminde başarılı projeler, İTÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek III. İstanbul Karbon Zirvesi’nde "Düşük Karbon Kahramanı Ödülü" sahibi olacak. Sürdürülebilirmodellerini desteklemek ve karbon salımını azaltacak politikaların uygulanmasını teşvik etmek amacıyla verilen ödül için Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan başvuran 58 proje yarışacak

Şirketlerin karbon yönetimi başarıları III.İstanbul Karbon Zirvesi'nde ödüllendirilecek. Sürdürülebilirlik yönetimi karbon azaltımı proje ve uygulamaları ile Türkiye’nin yanı sıra ABD, İngiltere, Çin ve Almanya’dan katılacak enerji, çimento, kimyasal, malzeme üretimleri ile bankacılık, ulaştırma, lojistik ve atık yönetimi sektörlerinden 58 başvuru değerlendirilerek Düşük Karbon Kahramanları belirlenecek.

Verilecek ödül yeşil karbon yolunun kapısını açacak
Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İTÜ ev sahipliğinde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde, Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği (IETA), İTÜ Arı Teknokent ve İTÜNOVA TTO desteğiyle gerçekleştirilecek III. İstanbul Karbon Zirvesi'nde, şirketlerin konunun tüm paydaşları ile bir araya geleceğini bildiren İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu rekabetin hızla büyüdüğü ortamda düşük karbon ekonomisine geçmenin, karbonunu azaltarak yeşil karbon yolunda ilerlemenin avantajlarının bugünden fark etmenin, yeşilmodeli uygulamaları ile büyümenin önemini vurguladı. Karaosmanoğlu sözlerine söyle devam etti: “SÜT-D için şirketlerimizin yeşil karbon yolu başarıları ve öyküleri önemli. Marifetleri iltifamıza tabii. Bu nedenle ikincisini verdiğimiz bu ödülde başvuru sayısının artması ve de yabancı ülkelerden adayların olması sivil gücümüze güç katıyor.” Karaosmanoğlu zirveye katılım davetini sunarak katılımcıları minik bir sürprizin de beklediğini belirtti.


SÜT-D Hakkında:
Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D), “Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim” olgusu konusunda bilgi ve kapasite oluşturmak, konunun farkındalığını artırarak, ulusal ve uluslararası etkinliklerle yaygın etki yaratmak hedefi ile 2013 yılında kamu,ve akademi temsilcilerince kuruldu. SÜT-D tüm etkinliklerinde resmi erk, yerel yönetimler, üniversiteler,dünyası, sivil toplum örgütleri ve medya ile yakın işbirliğinde olma ve “Sürdürülebilirlik” kavramının tüm sosyal ve teknik yönleriyle uğraş vermeyi öncelikli görerek, yerküre için yeşil sivil gücünü ortaya koymaktadır.

 

6.840 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 392
 
yukarı