“Ücretsiz Yemek Destek Programı” Kapsamında Menü Planlama Çalışmaları Başladı

Anasayfa / Eğitim
“Ücretsiz Yemek Destek Programı” Kapsamında Menü Planlama Çalışmaları Başladı

Eskişehir’de Okul Öncesindeki Öğrencilere “Ücretsiz Yemek Destek Programı” Kapsamında Menü Planlama Çalışmaları Başladı

2022-2023 eğitim öğretim yılının 12 Eylül 2022'de başlayan birinci dönemi 20 Ocak 2023 tarihinde sona erdi. İlk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören Eskişehir’deki yaklaşık 165 bin öğrenci karne heyecanı yaşayarak tatile girdi.

Türkiye’de 19 milyon öğrencinin karne heyecanı yaşadığı günde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, müjdeli haberi verdi.

Karne gününde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1,8 milyon öğrenciye verilen ücretsiz yemek uygulamasının 5 milyon öğrenciye verileceğini duyurdu.

Okul öncesi eğitimdeki öğrencilere beslenme desteği çalışmaları kapsamda Eskişehir’de de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Eskişehir'de bağımsız anaokullarında eğitim gören 5.401, anasınıflarında eğitim gören 6.682 olmak üzere toplamda 12.083 öğrencinin okul öncesinde ücretsiz yemek uygulamasından yararlandırılması planlanıyor.

Bu doğrultuda büyüme ve gelişme çağındaki çocukların artan enerji ve besin öğeleri gereksinimleri de göz önüne bulundurularak okul öncesi eğitimdeki çocuklara ücretsiz olarak verilecek olan yemeklerin menü planları İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyonca belirlenmeye başladı.

876 okunma

Yorum Yap

5 Aralık 2022 Pazartesi

KÖY OKULLARI

22 Kasım 2022 Salı

ÖĞRETMENİN SUÇU NEDİR?

online ziyaretçi: 422
 
yukarı