"TEAMS" Adlı Projenin İlk Toplantısı Eskişehir’de Gerçekleşti - Eskişehir Haberler

"TEAMS" Adlı Projenin İlk Toplantısı Eskişehir’de Gerçekleşti

Anasayfa / Eğitim
"TEAMS" Adlı Projenin İlk Toplantısı Eskişehir’de Gerçekleşti

Eskişehir Anadolu Lisesi'nin Koordinatörlüğünü Yaptığı "TEAMS" Adlı Projenin İlk Toplantısı Eskişehir'de Gerçekleşti

Eskişehir Anadolu Lisesi'nin koordinatörlüğünü yaptığı "Train, Enjoy, Act in Museums" (TEAMS) adlı projenin ilk ulus ötesi toplantısı Eskişehir'de gerçekleşti. Danimarka, İtalya ve Litvanya'dan 7 öğretmen ve 15 öğrencinin katıldığı toplantıda öğretmenlere, müzeleri eğitim ortamı olarak kullanma, ziyaretçilerde merak, ilgi ve heyecan uyandıracak ziyaretçi merkezli eğitim programları ve uygulamalı etkinlikler hazırlama süreçleri hakkında eğitim verilecek.

Program kapsamında konuk öğretmen heyeti İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'ı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, müzecilik eğitiminin önemine değinerek OMM işbirliği ile gerçekleştirilen öğretmen eğitimleri projesinin yürütüldüğünü belirtti. Proje öğretmeni Deniz Şogur'da TEAMS proje tasarısının OMM uygulamalarında ortaya çıktığı ve İngilizce öğretmeni arkadaşlarıyla birlikte yazımının gerçekleştiğini açıkladı.

Aynı zamanda Eskişehir toplantılarında öğretmenlerin meslektaşları ile iletişim ve işbirliklerini arttıracak faaliyetlere yer verilmek suretiyle; eTwinning platformunun etkin kullanımı için uygulamalı bir başlangıç yapılacak.  2 yıl sürecek olan projede sırasıyla İtalya, Litvanya ve Danimarka ziyaretleri ile müze eğitimi katılımcı kurumlarda bir eğitim metodu olarak uygulanmaya başlanacak.

 

1.103 okunma

Yorum Yap

17 Nisan 2021 Cumartesi

ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ HAKKINDA

10 Nisan 2021 Cumartesi

ÖĞRENME VE HAFIZAYA ALMA

5 Nisan 2021 Pazartesi

KENDİMİZİ Mİ KANDIRIYORUZ!

5 Mart 2021 Cuma

HAYAT ORMANI

19 Şubat 2021 Cuma

DERS VE MÜZİK

online ziyaretçi: 651
 
yukarı