Mili Eğitim Müdürlüğünden Yeni İş Birliği - Eskişehir Haberler

Mili Eğitim Müdürlüğünden Yeni İş Birliği

Anasayfa / Eğitim
Mili Eğitim Müdürlüğünden Yeni İş Birliği

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Odunpazarı Modern Sanat Vakfı ve Müzesi işbirliğinde müzelerin bir öğrenme ortamına dönüştürülerek gerek öğretmenlerin gerekse öğrencilerin estetik duyarlılığının gelişmesinde, yaşanan anın, geçmişin ve geleceğin açıklanmasında, yorumlanmasında, toplumsal değişimlerin yönlendirilmesinde önemli bir yere sahip bu mekânlara karşı ilgilerinin artırılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Odunpazarı Modern Müze Direktörü Defne Casaretto'nun imzaladığı protokol ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Müze Eğitimi Sertifika Programları" doğrultusunda açılacak "Müze Eğitimi Kursu" ve "Müzede Eğitim Etkinlikleri Kursu" hizmetiçi faaliyetleri kapsamında öğretmenlerin eğitime alınmasının ardından 24 Aralık 2019 - 12 Haziran 2020 tarihleri arasında toplam 640 ilkokul 4. sınıf, ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencisinin gruplar halinde Odunpazarı Modern Müzeyi rehber öğretmenler ile ücretsiz olarak detaylı bir şekilde gezmeleri sağlanacak.

Geçtiğimiz aylarda Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, öğretmenlerin, müzeleri eğitim ortamı olarak kullanmaları, çocukların sınıf içi öğrenmelerini daha sahici öğrenme ortamlarına taşıyarak farkındalık, bilinç ve beceriye ilişkin kazanımlarını birleştirmek için Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Müze Eğitimi Sertifika Programı başlatıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, desteklerinden dolayı Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Odunpazarı Modern Müze'nin kurucusu Erol Tabanca ile Odunpazarı Modern Müze Direktörü Defne Casaretto'ya teşekkür etti.

2.194 okunma

Yorum Yap

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

online ziyaretçi: 883
 
yukarı