Misafer Yabancı Öğretmenlerden Müdürlüğe Ziyaret - Eskişehir Haberler

Misafer Yabancı Öğretmenlerden Müdürlüğe Ziyaret

Anasayfa / Eğitim
Misafer Yabancı Öğretmenlerden Müdürlüğe Ziyaret

Avrupa Komisyonu tarafından desteklen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları/Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında 5 ülkenin öğretmenleri tarafından yürütülen "Reading R -Realistic, E - Enthusiastic, A - Attractive, D - Different, I- Independent, N - Nowadays, G - Generation" (Okuma) isimli Erasmus Plus Stratejik Okul Ortaklığı projesi çalışmaları için Eskişehir'e gelen öğretmenler, proje ortaklarından Ertuğrulgazi İlkokulu'nun konuğu oldu.

İspanya, Bulgaristan, Litvanya ve Romanya'dan gelen 12 öğretmen ve Ertuğrulgazi İlkokulu Müdürü Veli Büyüktaş ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'ı ziyaret ettiler. Bu kapsamda yapılan ziyarette yürütülen çalışma ile ilgili proje ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'a bilgilendirmelerde bulundu. İl Müdürü Hakan Cırıt ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek dünyanın insanî ve vicdanî hassasiyetlerinin artarak devam etmesi için farklı milletlerin birbirini daha yakından tanımaya ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Türk Eğitim sistemi hakkında bilgilendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt proje ekibine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Öğretmenler proje ile ilgili karşılıklı paylaşımlarda bulunmak, ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini yerinde görmek, ülkemizin eğitim ortamlarını tanımak amacıyla 4 gün süreyle çeşitli ziyaretlerde bulunacaklar.

2.190 okunma

Yorum Yap

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

online ziyaretçi: 1110
 
yukarı