TÜBİTAK 4004 ``Ben de Robotumu Kodluyorum’’ Projesi Hediye Takdim Töreni Düzenlendi - Eskişehir Haberler

TÜBİTAK 4004 ``Ben de Robotumu Kodluyorum’’ Projesi Hediye Takdim Töreni Düzenlendi

Anasayfa / Eğitim
TÜBİTAK 4004 ``Ben de Robotumu Kodluyorum’’ Projesi Hediye Takdim Töreni Düzenlendi

Eskişehir Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi işbirliği ile 17-28 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen TÜBİTAK 4004 "Ben de Robotumu Kodluyorum" projesi tamamlanmıştır.

İlimiz Mimar Sinan Ortaokulu, Sinan Alağaç Ortaokulu, Şehit Mutlu Yıldırım Ortaokulu ve Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı projede; robotik kavramının somutlaştırılabilmesi için proje ekibince tasarlanan ve üretilen devre deneyi setleri ile algı ve algılamak konularına değinildi. ESOGU Çocuk Nörolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun YARAR tarafından insan nasıl algılar üzerine bir sunum yapıldı. Ardından, temel algoritma kurma becerilerinin gelişebilmesi için Scratch blok kodlama anlatıldı. Son olarak, Lego Mindstorme Ev3 robotunun kodlanmasını deneyimlemeleri ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından çeşitli bilimsel konularda sunumlarla desteklenerek konuyu içselleştirmeleri sağlandı.

Bu projenin sürdürülebilirliğini sağlamak için katılımcı okullara 2 adet modülerelektrik deney seti (kitapçığı ile beraber) ve birer Lego Mindstorme Ev3 robotu hediye edilmesi için Müdürlüğümüzde bir tören düzenlendi. Törende projeye katılan okullarımıza hediyeleri; Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Tuncay DÖĞEROĞLU ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT tarafından takdim edildi.

2.239 okunma

Yorum Yap

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

25 Haziran 2020 Perşembe

SINAVLAR

online ziyaretçi: 1640
 
yukarı