Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini açtı - Eskişehir Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini açtı

Anasayfa / Eğitim

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restore edilen Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini düzenlenen törenle açtı. 7 Eylül Cumartesi günü  Eskişehir’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Odunpazarı Modern Müze açılışının ardından Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesinin açılışını gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi tarafından 1,5 ay gibi kısa sürede düzenlenerek faaliyete geçirilen müzede incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, müze hakkında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’dan bilgi aldı.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "Bugün açılışını yaptığımız Odunpazarı Modern Müzesi’ni ve restorasyonu tamamlanan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi müzemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. İstiklal harbimizin safhalarının yüzüncü yıl dönümünü kutlamaya başladığımız bu dönemde, şehrimize kazandırdığımız bu hizmetlerin yeni bir yüz yıllık atılımın işaretleri haline dönüşmesini temenni ediyorum." dedi.

Cumhuriyet Tarihi Müzesi Anı Defterini imzalayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, deftere şunları yazdı: “Cumhuriyet tarihimize ışık tutan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet duydum. Son yapılan restorasyonla daha modern bir görünüm kazanan içerik ve sergilenen eserler itibariyle de zenginleştirilen müzenin Eskişehir’in çekim merkezlerinden biri olmayı sürdüreceğine inanıyorum. Restorasyonda emeği geçenleri tebrik eder, Sayın Rektörümüze ve müze personelimize başarılar dilerim.”

Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi yanı sıra Odunpazarı Modern Müze açılışını da gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir programını, Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da takip etti.

1.464 okunma

Yorum Yap

18 Eylül 2019 Çarşamba

Okul değişikliği yaparken dikkat!

18 Eylül 2019 Çarşamba

Haydi Çocuklar TEGV’e!

18 Eylül 2019 Çarşamba

MEB O İddiaların YALANLADI

16 Eylül 2019 Pazartesi

ESTܒDEN “TÜBİTAK" BAŞARISI

16 Eylül 2019 Pazartesi

KYK borcu olanlara müjde!

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 482
 
yukarı