MEZUNİYET PROJELERİ SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ - Eskişehir Haberler

MEZUNİYET PROJELERİ SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anasayfa / Eğitim

ENDÜSTRİYEL TASARIM BÖLÜMÜ MEZUNİYET PROJELERİ SERGİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 2018- 2019 Mezuniyet Projeleri Sergi açılışı 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistem Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine; Rektör Prof. Tuncay Döğeroğlu, Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hicran Hanım Halaç, Endüstriyel Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Emre Tüfekçioğlu ile öğretim üyeleri ve Endüstriyel Tasarım Bölümü son sınıf öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Dekan Prof. Dr. Çabuk, birinci sınıftan bu yana iyi bir kariyer ve kişilik sahibi olmak için çaba sarf eden tüm öğrencilerini kutlayarak söze başladı. Sanayi, sektör ve üniversite iş birlikleri sayesinde profesyonel bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Dekan Prof. Dr. Çabuk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri olarak hepinizin birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadarki gelişim sürecine yakından tanık oldum. Her birinizin bu dört yıllık süre zarfında yetişkin birer birey haline gelmesi ve hepsinden önemlisi profesyonel tasarımcılar olması beni gururlandırdı.”

“Bu bir son değil; aksine yeni bir başlangıç.”

Sanayi Odası ve diğer sektörel kuruluşlarla sürekli iş birliği halinde olan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerinin çok donanımlı ve güçlü bir eğitim alma şansına sahip olduklarının altını çizen Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Burada siz sevgili öğrencilerimizin dört yıl boyunca gösterdiği çabaların ve başarıların sonuçlarını görmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Hiç kuşkusuz günümüz dünyasında tüm öğrencilerin teori ve uygulama anlamında en kaliteli eğitimi alması için tüm okullar çaba sarf ediyor. Ancak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin sanayi ve sektörel iş birlikleri mesleki ve akademik anlamda sizlerin bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Fakültenizde aldığınız güçlü eğitim sayesinde ortaya koyduğunuz projelerin siz değerli öğrencilerimizi profesyonel iş hayatında da farklı noktalara taşıyacağından şüphemiz yok. Artık mezun oluyorsunuz, bu bir son değil; aksine yeni bir başlangıç. Profesyonel iş yaşamında hak ettiğiniz yerlere gelmeniz ve sizlere emek veren değerli hocalarınızı ve okulunuzu unutmamanız dileklerimle.” ifadelerini kullandı.

“51 Firma, 2 Sivil Toplum Kuruluşu ve 2 Belediye ile İş Birliği”

Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Emre Tüfekçioğlu, 14 yıldır Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde “Sanayi Ortaklı Mezuniyet Projesi” olarak yapılandırılan bu projenin özgün, yenilikçi ve uygulanabilir olma esasına bağlı olarak “Gelecek Beş Yıl Vizyonu” inşası kapsamında gerçekleştirildiğini belirtti. Dr. Öğr. Üyesi Tüfekçioğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin önde gelen firmalarının desteğiyle gerçekleştirilen bu iş birliği sayesinde öğrencilerimiz öğrenim sürecinde edindikleri bilgi ve becerileri, tasarım yaklaşımları ile birleştirerek çeşitli projeler üretti. “Gelecek Beş Yıl İnşası” projesi kapsamında yürütülen 2018-2019 Mezuniyet Projesi; 51 firma, 2 Sivil Toplum Kuruluşu ve 2 belediye ile işbirliğini kapsamaktadır. Bu önemli projeye katkılarından dolayı Hocalarımız Dr. Öğr. Üyesi Füsun Curaoğlu, Dr. Arş. Gör. Dr. Duysal Demirbaş ve Arş. Gör. Gizem Hediye Eren’e ve proje dersine destek vermek için çeşitli illerden üniversitemize gelen değerli hocalarımız Berna Dalaman, İsmail Öklügil ve Ahmet Yalçınkaya’ya teşekkürlerimi iletirim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan, Dekan Prof. Dr. Alper Çabuk ve Endüstriyel Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Doktor Öğretim Üyesi Emre Tüfekçioğlu, öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği stantları ziyaret ettiler.

Mezuniyet projeleri sergisi 10 Haziran 2019 tarihine kadar ziyarete açık kalacak. 

1.823 okunma

Yorum Yap

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 369
 
yukarı