Uluslararası İlişkiler Birimi’nden “Giden Öğrenciler” le Son Buluşma - Eskişehir Haberler

Uluslararası İlişkiler Birimi’nden “Giden Öğrenciler” le Son Buluşma

Anasayfa / Eğitim

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin, Erasmus+ Hareketliliği programından yararlanacak ilk öğrenci grubu bilgilendirme toplantılarını tamamlayarak, eğitim alacakları ülkelere gitmeye hazırlanıyor. 

Bu kapsamda öğrencilerimizin gittikleri ülkeler ve program hakkında bilgi alması için Eskişehir Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından dördüncüsü düzenlenen bilgilendirme toplantısı, 28 Mayıs 2019 tarihinde Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Doç. Dr. Saye Nihan Çabuk, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör.  Emre Kaçmaz, Erasmus+ Koordinatör Yardımcısı Arş. Gör. Dr. Burcu Yılmazel, Gelen - Giden Öğrenci Sorumlusu Öğr. Gör. İlknur Nagy, Gelen Personel Sorumlusu Öğr. Gör Iryna Kuryanova, Bilgi İşlem Sorumlusu Hazal Yalçın ile Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi’nden Uzman Psikolojik Danışman Ezgi Ekin Şahin ve Erasmus+ eğitim/staj hareketliliğinden yararlanacak olan öğrenciler katıldı.

Toplantıda Üniversitemiz öğrencileri Erasmus+ öğrenim ve staj hareketliliği için yurtdışına çıkmadan önce son kez bilgilendirildi. Müdür Doç. Dr. Saye Nihan Çabuk ve Gelen- Giden Öğrenci Sorumlusu Öğr. Gör. İlknur Nagy tarafından gitmeden önce hazırlanması gereken son belgeler, dönüş sonrası yerine getirilmesi gereken işlemler, ders değişimi konusunda Erasmus+ programı süresince yapılması gereken işlemler hakkında bir sunum gerçekleştirerek bilgi ve tecrübe aktarımında bulunuldu.

Uzman Psikolojik Danışman Ezgi Akın Şahin ise Erasmus+ programı kapsamında bir veya iki akademik dönem boyunca yurtdışında yaşayacak olan öğrencilere adaptasyon, kültürel uyum ve duygusal değişim konularında bilgi aktarımında bulundu.

Konu ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak uluslararası işbirliklerine önem veriyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin farklı ülkelerde eğitim görmesi bizler için önemli. Öğrencilerimiz gittikleri yerlerde bizleri ve Ülkemizi temsil edecek. Ben, bu program kapsamında yurt dışında öğrenim görecek olan öğrencilerimize başarılar diliyor ve bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

1.699 okunma

Yorum Yap

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 367
 
yukarı