İftar Yemeği ve Mezuniyet Töreni’nde Buluştular - Eskişehir Haberler

İftar Yemeği ve Mezuniyet Töreni’nde Buluştular

Anasayfa / Eğitim

ESOGÜ TÖMER'in Uluslararası Öğrencileri  2018-2019 İftar Yemeği ve Mezuniyet Töreni'nde Buluştu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)’ndeki Türkçe öğrenimlerini tamamlamak üzere olan uluslararası öğrenciler, merkezin düzenlediği “Uluslararası Öğrenciler 2018-2019 İftar Yemeği ve Mezuniyet Töreni”nde bir araya geldi. ESOGÜ Otel’de gerçekleşen etkinliğe ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Rektör Yardımcıları, ESOGÜ TÖMER öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler veren ESOGÜ TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ferruh Ağca “Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek ESOGÜ’de lisans ya da lisansüstü öğrenim görecek uluslararası öğrencilerin ESOGÜ TÖMER’deki Türkçe öğrenimleri tamamlanmak üzeredir. Ekim ayında merkezimizde Türkçe öğrenmeye başlayan iki yüze yakın uluslararası öğrenci, bugün itibariyle Türkçe bir anlatıyı kolaylıkla anlayabilecek, kendilerini ifade edebilecek, alanlarıyla ilgili akademik literatürü takip edebilecek seviyeye gelmişlerdir. Biz de ESOGÜ TÖMER olarak Avrupa ve Balkanlar’dan Kafkasya ve Rusya’ya, Orta Asya ve Moğolistan’dan Uzak Asya, Arap Yarımadası ve Afrika’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen iki yüz öğrencimiz için böyle bir organizasyon düzenledik. Tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

İftar yemeğinin ardından uluslararası öğrencilerin Türkiye, ESOGÜ ve ESOGÜ TÖMER hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiği program, yine öğrencilerin okuduğu Türkçe şiir ve şarkılar ile sona erdi.   

2.352 okunma

Yorum Yap

18 Eylül 2019 Çarşamba

Okul değişikliği yaparken dikkat!

18 Eylül 2019 Çarşamba

Haydi Çocuklar TEGV’e!

18 Eylül 2019 Çarşamba

MEB O İddiaların YALANLADI

16 Eylül 2019 Pazartesi

ESTܒDEN “TÜBİTAK" BAŞARISI

16 Eylül 2019 Pazartesi

KYK borcu olanlara müjde!

26 Nisan 2019 Cuma

GENÇLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞI

10 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİM Mİ ÖĞÜTÜM MÜ?

online ziyaretçi: 381
 
yukarı