Eskişehir’deki Son Günlerde Artan Cinayet Vakaları Endişe Veriyor

Anasayfa / Polis
Eskişehir’deki Son Günlerde Artan Cinayet Vakaları Endişe Veriyor

Eskişehir'de bir çok konuda olduğu gibi güvenli şehirler konusunda da yapılan algıların aslında gerçeklikten uzak olduğunu gösteren son günlerdeki yaşanan cinayet olaylarında 8 kişi hayatını kaybetti.

Numbeo adlı bir internet sitesinin gerçeklişten de uzak Türkiye de bir çok ilin listede yer almadğı bazı ilçelerin de il olarak kabul edildiği anket uygulamasında kişilerin verdiği oylarla belirlenen listeler sık sık kamuoyuyla paylaşılarak algı ortaya konulmaya çalışıyor. Bu algının aslında çok da doğru olmadığını ortaya koyan bir haberi Sakarya gazetesi yaptı. Eskişehir'de 40 günde 6 cinayet olayının yaşandığı ve toplam 8 kişinin hayatını kaybettiğinin belirtildiği haberde algılarla sık sık manşetlere taşınan gerçeğin doğruluğunun aslında sorgulanması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Sakarya Gazetesinin haberine göre;

Eskişehir’de kan donduran olay sayısı her geçen gün artıyor. Geride bıraktığımız 40 günde 6 cinayet işlendi. Bu olaylarda 8 kişi hayatını kaybetti. Huzur kenti olarak bilinen Eskişehir’de cinayetlerin artması vatandaşları tedirgin etti.

24 saate 2 cinayet

Ağustos ayı içerisinde cinayetler art arda geldi. 16 Ağustos gecesi Bahçelievler’de çıkan kavga sonucu Melih Kestel bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. 17 Ağustos’ta Şirintepe’de husumetlileriyle çıkan tartışmanın büyümesiyle bıçaklanan Hüseyin Koç hayatını kaybetti. 2 cinayette toplam 6 kişi tutuklandı.

Eylül’de 4 cinayet

Eylül ayı içerisinde bugüne kadar 6 kişi cinayete kurban gitti. 2 Eylül’de Burak Barut parkta bıçaklanıp yaşam savaşını kaybederken, 17 Eylül’de Murat Dal evde çıkan kavgada silah ve bıçak darbeleriyle hayatını kaybetti. 19 Eylül’de Kenan Çetintaş ve Ümit Zeybek öldürüldü.  25 Eylül’de ise Volkan Şener ve Polat Gezgin akraba dehşetine kurban gitti.

 

537 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 263
 
yukarı