Şimdide Hırsızlar Güneş Enerji Sistemlerine Dadandı

Anasayfa / Polis
Şimdide Hırsızlar Güneş Enerji Sistemlerine Dadandı

2022 yılı Ağustos ayı içerisinde Sivrihisar (3). Tepebaşı (2). Çifteler (1) ve Odunpazarı (1)ilçelerinde bulunan Güneş Enerji Sistemlerinde meydana gelen ve piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL olan toplamda (91.000) metre enerji ve nakil kablosunun çalındığı (7) Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından çalışma başlatıldı

Yürütülen teknik ve istihbari çalışmalar neticesinde, şüphelilerin kullandıkları araçlara her olayda farklı sahte plaka takarak olayı gerçekleştirdikleri ve aynı yöntemle Bilecik (3), Kütahya (2) ve Manisa (1) illerinde de hırsızlık yaptıkları tespit edilen şüphelilerin kimlik bilgileri tespit edildi.

11 Eylül 2022 tarihinde olay faillerinin yakalanması maksadıyla Sivrihisar ilçesinde Eskişehir Ankara karayolunda icra edilen faaliyette (6) şüpheli ile olaylarda kullanılan (3) araç yakalandı.

Şüpheliler gözaltına alınarak araçlarda yapılan aramada; (2) adet ruhsatsız av tüfeği, tüfeklereait (42) adet fişek, (62) adet 9 mm. çapında tabanca fişeği, (1) adet kablo kesme makası ile şüphelilerin ekipleri fark edince yol kenarına attıkları (40) gram esrar maddesi ele geçirildi.

Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanarak "Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı,Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak" suçlarından adli makamlara sevk edilen (6) şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

418 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 318
 
yukarı