Hırsızlar Çaldıkları Malzemelerle Yakalandılar

Anasayfa / Polis
Hırsızlar Çaldıkları Malzemelerle Yakalandılar

09.08.2022 günü saat:13.00 sıralarında Tepebaşı- Keskin Mahallesindeki bağ evinden 150 metre elektrik kablosu çalındı. Konuyla ilgili olarak Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekiplerince olaya müdahale edilerek hırsızlık olayının aydınlatılması ve faillerinin yakalanması amacıyla bölgede araştırma başlatıldı.

İncelenen kamera kayıtları neticesinde hırsızlık suçunu gerçekleştiren şahısların olay yerine 26 ADS * plakalı araç ile geldikleri tespit edildi. Yapılan takip sonucu suçta kullanılan araç Yukarısöğütönü Mahallesinde içerisinde 3 şüpheli şahıs ile birlikte yakalandı.

Araçta yapılan arama sonucunda,

-        1 adet ruhsatsız pompalı tüfek,

-        1 adet faturasız Kuru-Sıkı Tabanca,

-        7 gram Metamfetamin olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde,

-        2 adet Telsiz,

-        1 Adet Satır,

-        5 adet çeşitli ebatlarda Balta,

-        Kablo eritmek için kullanılan 1 adet Fön Makinası,

-        7 adet Kablo Kesme Makası,

-        Çok sayıda muhtelif alet edevat ve çalındığı ihbar edilen yaklaşık 500 metre elektrik kablosu ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Cumhuriyet Savcısının talimatıyla hırsızlık şüphelisi olarak yakalanan M.B., V.Ç. ve B.K.D. isimli biri kadın 3 şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheli M.B. ye ruhsatsız av tüfeği bulundurduğu için ‘’2521 Sayılı Kanuna Muhalefet’’ suçundan (1.825) TL. ve Faturasız Kuru-Sıkı Tabanca bulundurduğu için de ‘’5729 Sayılı Kanuna Muhalefet’’ suçundan 2.356 TL idari para cezası uygulandı.

10.08.2022 günü Tepebaşı İlçe J.K.lığında işlemleri tamamlanan M.B., V.Ç. ve B.K.D. isimli şüpheliler ‘’ Bağ Evinden Hırsızlık’’,’’ Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma, Bulundurma ve Kullanma’’ ve ‘’ 2521 ve 5729 suçlarından adli makamlara sevk edildiler ve çıkarıldıkları mahkeme sonucu adi kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

366 okunma

Yorum Yap

30 Eylül 2022 Cuma

Jandarmadan Kaçamadı

30 Eylül 2022 Cuma

Definecilere Suç Üstü

online ziyaretçi: 360
 
yukarı