Ormanlık alana giriş yasağını ihlal ettiler: Uyuşturucu madde ile yakalandılar

Anasayfa / Polis
Ormanlık alana giriş yasağını ihlal ettiler: Uyuşturucu madde ile yakalandılar

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca Orman yangınlarının önlenmesine yönelik yürütülen önleyici kolluk faaliyetleri kapsamında Odunpazarı -Gülpınar Kavacık mevkii Ormanlık alanı kontrolü yapan Çevre Koruma Timi tarafından park halinde şüpheli bir araç görülerek kontrol edildi.

Araç içerisindeki biri kadın iki şahsın şüpheli hareketlerde bulunmaları sebebiyle olay yerine çağırılan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ve Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekiplerince Narkotik Köpekleri (ALFA ve BANDO) vasıtasıyla yapılan arama neticesinde;

10 gr, Metamfetamin,

21 gr. Esrar,

3 adet uyuşturucu kullanma aparatı (PAYP),

1 adet Namlusu değiştirilmiş Kuru- Sıkıdan bozma Tabanca (7,65 mm) ele geçirildi.

Şüpheli şahısların yapılan sorgusunda B.C. isimli şüphelinin "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçundan arandığı tespit edilerek Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındı.

Her iki şüpheli hakkında ormanlık alanlara giriş yasağının ihlal edilmesi sebebiyle 5326 Sayılı Kabahatler Kanununa göre kişi başı (427) TL olmak üzere (854) TL İdari Para Cezası uygulandı.

C Savcılığının talimatıyla şüpheliler hakkında "Kullanmak amacıyla uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, bulundurmak” ve 6136 Sayılı Kanuna muhalefet suçlarından adli tahkikat başlatıldı.

 

464 okunma

Yorum Yap

30 Eylül 2022 Cuma

Jandarmadan Kaçamadı

30 Eylül 2022 Cuma

Definecilere Suç Üstü

online ziyaretçi: 243
 
yukarı