Ülke Genelinde Eş Zamanlı Sahte (İkiz) veya Standart Dışı Plaka Denetimi Gerçekleştirildi - Eskişehir Haberler

Ülke Genelinde Eş Zamanlı Sahte (İkiz) veya Standart Dışı Plaka Denetimi Gerçekleştirildi

Anasayfa / Polis
Ülke Genelinde Eş Zamanlı Sahte (İkiz) veya Standart Dışı Plaka Denetimi Gerçekleştirildi

Trafik güvenliğinin sağlanması, sürücüleri, trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yönelterek usulsüzlük ve suiistimalleri en aza indirmek amacıyla 20-21-22 Nisan 2022 tarihlerinde sahte (ikiz) veya standart dışı plaka kullanımına yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

 Ülke genelinde 217 bin 250 araç denetlendi. Bunlardan şüphe edilen 49 bin 130 aracın şasi numaraları fiziki olarak araç içerisinde, cam üzerinde veya motor bölümünde incelendi.

• 486 araçta standart dışı plaka takıldığı ve kullanıldığı, 317 tescilli aracın plakasız veya plakaları eksik olarak kullanıldığı, 158 araçta plakalarının farklı yerlere takıldığı, 146 araç plakasında tahribat yapmak suretiyle okunurluğunun bozulduğu, 17 araçta ikiz (başka araca ait) plaka kullanıldığı, 9 araçta sahte plaka kullanıldığı tespit edilerek 1 change (oynanmış) araç ve 15 çalıntı araç yakalandı. Gerekli adli ve idari yaptırımlar uygulandı.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimizin herhangi bir cezai işleme maruz kalmamaları amacıyla, trafik kurallarına uymaları hususu araç sürücülerine hatırlatılır ve bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

425 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 602
 
yukarı