Çalınan Kamyonet Bulunarak Sahibine Teslim Edildi - Eskişehir Haberler

Çalınan Kamyonet Bulunarak Sahibine Teslim Edildi

Anasayfa / Polis
Çalınan Kamyonet Bulunarak Sahibine Teslim Edildi

Eskişehir’de çalınan kamyonet jandarma ekipleri tarafından parçalanmadan hemen önce tamirhane önünde bulunarak sahibine teslim edildi

25.03.2021 tarihinde Tepebaşı İlçesi Satılmışoğlu Mahallesinde bir işyerinden kamyonet çalındığı ihbarının alınması üzerine harekete geçen Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri ve Çukurhisar Jandarma Karakol Komutanlığı Asayiş Timleri tarafından yapılan kapsamlı çalışma sonra,  çalınan 26 KA …. plakalı kamyonet TEKSAN Sanayi sitesinde E.T. isimli şahsa ait oto tamirhanesinin önünde park halinde bulunduğu tespit edildi.

Hırsızlık malını bilerek satın aldığı belirlenen Eskişehir Küçük Sanayi sitesinde ikinci el araç yedek parçası satışı yapan E.Y.ve Z.Y. 6 bin TL karşılığında satın aldıkları 26 KA… plakalı çalıntı aracı arkadaşları olan oto tamircisi E.T.’nin dükkanına bıraktıkları tespit edildi ve E.Y. ve Z.Y. isimli şüphelilerin işlettiği ikinci el oto yedek parçası satan dükkânda ve E.T.’ye ait oto tamirhanesinde 26.03.2021 tarihinde yapılan arama sonucunda; çalınan araca ait 2 adet araç lastiği ile çeşitli araçlara ait (21) adet yakalamalı veya hacizli araç tescil belgesi bulunarak el konuldu.

Yapılan araştırmada E.Y. ve Z.Y. isimli şüphelilerin, çalıntı veya tescil belgesi üzerinde hacizli veya haciz yakalamalı şerhi bulunan usulsüz olarak satın aldıkları araçları parçalayarak sattıkları tespit edildi.

Oto hırsızlığı ile ilgisi bulunan E.T., Z.Y. ve E.Y. isimli şüpheliler Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alındı ve ele geçirilen çalıntı 26 KA… plakalı araç sahibine teslim edildi.

Gözaltına alınan E.T., Z.Y. ve E.Y. isimli şüpheliler, 27.03.2021 tarihinde Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin tamamlanmasını müteakip “Hırsızlık malı bilerek satın almak” suçundan Eskişehir Adliyesine sevk edilmiş ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından E.T ve Z.Y. iki şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken E.Y. isimli şüpheli tutuklanarak Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Oto hırsızlığı olayını gerçekleştiren ve kimlikleri tespit edilen M.Y. ve E.D. isimli şüphelilerden, M.Y. 05.04.2021 günü yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken diğer şüpheli E.D.’nin yakalanması çalışmalarına devam ediliyor.

2.591 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 389
 
yukarı