Tren Faresi Suç Üstü Yakalandı - Eskişehir Haberler

Tren Faresi Suç Üstü Yakalandı

Anasayfa / Polis
Tren Faresi Suç Üstü Yakalandı

Kamuoyunun alışkın olduğu oto faresi sözüne şimdi bir de tren faresi lafı eklenmiş oldu. Trenlerden hırsızlık yapan şahıs jandarma tarafından suç üstü yakalandı.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre 31.03.2021 günü saat:15.00 sıralarında Tepebaşı ilçesi Boyacıoğlu Mahallesinde Tren Yollarının kontrolü amacıyla yapılan devriyesi sırasında, T.C.D.D.'ye ait Karagözler Saydingde (Trenlerin Buluşma Yeri) bulunan park halindeki Tren Vagonlarından demir parçaları söken E.A. isimli şahıs suçüstü yakalandı.

Yakalanan şüphelinin Tren Vagonlarından; piyasa değeri yaklaşık 36 bin TL olan (17) adet hava hortumu (musluk başı), (2) adet koşun takımı, (2) adet tribivalf ve (1) adet merdiven parçasını hırsızlık amacıyla söktüğü tespit edildi.

Hırsızlık amacıyla sökülen parçalar T.C.D.D. yetkililerine teslim edilmek üzere muhafaza altına alınırken ile şüpheli E.A. C.Savcısının talimatıyla gözaltına alındı.
 
01.04.2021 günü Tepebaşı İlçe J.K.lığında işlemleri tamamlanan E.A. “Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık” suçundan adli makamlara sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 


 

1.255 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 516
 
yukarı