Zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu - Eskişehir Haberler

Zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu

Anasayfa / Polis
Zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu

Son dönemde, Eskişehir kent merkezi, Tepebaşı, Mahmudiye ve Çifteler ilçelerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde olaylarındaki artış sebebiyle Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele kapsamında geniş çaplı çalışma başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ile Çifteler ve Mahmudiye İlçe Jandarma Komutanlıklarınca yapılan üç aylık istihbari çalışmalar sonucunda; uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçunu işledikleri değerlendirilen (24) şüphelinin kimlikleri tespit edildi.

Dönem içerisinde yapılan ara operasyonlar neticesinde, takip edilen 10 şüpheli şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şüphelilerden  A.D.O.A ve A.D isimli (3) şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiş, N.K.,Ö.Ö.,T.A.,S.S.,K.Y., S.Ç. ve M.C. isimli (7) şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Takibi devam eden (14) şüphelinin yakalanması ve suç teşkil eden madde ve malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla, 16 Mart 2021 günü Eskişehir kent merkezi, Çifteler ve Mahmudiye İlçelerinde 16 ayrı adreste eş zamanlı operasyon faaliyeti icra edilmiştir.

Çifteler Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde icra edilen operasyona toplam (75) Jandarma personeli katıldı.

İcra edilen eş zamanlı operasyon sonucunda, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçunu TCK-220’nci maddesinde tanımlı örgüt faaliyeti çerçevesinde işledikleri değerlendirilen M.K., Z.Y., H.B, C.O,  İ.K, E.Z, Ü.Ç, E.Ç, F.K, S.O, Ö.Y, E.K, S.K ve F.K isimli (14) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalar neticesinde;

- 451 gr. Sentetik Kannabinoid (Bonzai),

- 20 gr. Toz Esrar,

- 2 adet LYRICA adlı uyuşturucu hap,

- 4 adet PAYP adı verilen uyuşturucu kullanma aparatı,

- 1 adet 7.65 mm. çapında ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ve 5 adet fişek,

- 1 adet 9 mm çapında, faturasız-kayıtsız Kurusıkı tabanca,

- 21 adet 9 mm çapında, tabanca fişeği,

- 183 kg. kıyılmış kaçak tütün,

- 17 bin 980 adet içi tütün doldurulmuş makaron sigara,

- 40 bin 200 adet 20'lik Bandrolsüz hologramsız faturasız Makaron,

- 4 kg Bandrolsüz hologramsız nargile tütünü,

- 31 bin 500 adet Bandrolsüz hologramsız sarma kâğıdı ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

Çifteler İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan (14) şüpheli şahıstan M.K, Z.Y ve H.B isimli (3) şüpheli ifadesi alınarak serbest bırakılmış, C.O,  İ.K, E.Z, Ü.Ç, E.Ç, F.K, S.O, Ö.Y, E.K, S.K ve F.K isimli (11) şüpheli “Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” suçlarından 19 Mart 2021 adli makamlara sevk edildi.

 

 

5.580 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 403
 
yukarı