Jandarmadan ’titanyum tozu’ operasyonu! - Eskişehir Haberler

Jandarmadan ’titanyum tozu’ operasyonu!

Anasayfa / Polis
Jandarmadan ’titanyum tozu’ operasyonu!

Eskişehir'de bir fabrikadan uçak motoru parçası imalatında kullanılan titanyum tozunu çaldıkları iddiasıyla yakalanan 2 şüpheli tutuklandı.

12 Mart 2021 günü Eskişehir KOBİ Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir işletmeden uçak motor parçası imalatında kullanılan 30 çuval içerisinde yaklaşık 500 kg. Titanyum Tozu çalındığı ihbarının alınması üzerine harekete geçen Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonrası;

Bölgedeki tüm kameralar incelendi, bölgede bulunan işletmeler ve çalışanlar ile mülakat yapılarak hırsızlık şüphelisi 26…. plakalı bir araç tespit edildi. Şüpheli aracın tüm hareketleri takibe alınarak hırsızlığı gerçekleştiren şahısların kimlikleri belirlendi.

Hırsızlıkta kullanılan araç Eskişehir Emek Mahallesinde park halinde bulunarak el konuldu ve Yed-i Emin Otoparkına çekildi. Hırsızlık olayı şüphelileri D.Y ve F.D. ikametlerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler D.Y ve F.D.’nin alınan ifadelerinde hırsızlık suçunu itiraf ettiler ve çaldıkları 500 kg. Titanyum tozunu sakladıkları eski evlerinden getirerek teslim ettiler.

Hırsızlık olayı failleri D.Y ve F.D., Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin 13 Mart 2021 tarihinde tamamlanmasını sonrası, “İş Yerinden Hırsızlık” suçundan adli makamlara sevk edildi ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Eskişehir Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
 
Eskişehir C.Savcısının talimatı ile piyasa değeri yaklaşık 35 bin TL olan 500 kg. Titanyum tozu firma sahibine teslim edildi.

 

6.175 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 535
 
yukarı