Okul Servisleri Denetlendi - Eskişehir Haberler

Okul Servisleri Denetlendi

Anasayfa / Polis
Okul Servisleri Denetlendi

2020-2021 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitimin Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvim çerçevesinde, kademeli olarak belirli sınıf seviyelerinde 12 Ekim 2020 Pazartesi günü başlaması sebebiyle, çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamak, denetim faaliyetleri yoluyla servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla, yoğunlaştırılmış bir şekilde “Okul Servis Araçlarına” yönelik özel denetim faaliyetleri icra edilmiştir.

Okul servis güzergâhları dikkate alınarak, okul servis araçları seyir halinde iken veya okul bahçe/çevresinde park halinde bulunurken yapılan denetimlerde; Sağlık Bakanlığınca yapılan uyarı ve açıklamalarda göz önünde bulundurularak Pandemi kurallarına uygun temizlik, maske ve fiziki mesafe gibi temel kurallar titizlikle kontrol edilmiştir.

“Okul Servis Araçlarına” yönelik özel denetim faaliyetleri neticesinde; Jandarma sorumluluk alanında (168) Okul Servis Aracı kontrol edilmiş, kurallara uymayan (5) sürücüye (3.200) TL. İdari Para Cezası Uygulanmıştır.

Geleceğimiz olan okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarının önlenmesi ve taşımacılık faaliyetinin mevzuata uygun sürdürülmesi amacıyla, okul servis araçlarına yönelik denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.

 

3.767 okunma

Yorum Yap

online ziyaretçi: 251
 
yukarı