GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK - Eskişehir Haberler

GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK

Anasayfa / Yaşam
GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam ederken, Model Uçak Başlangıç Kursu’nu başarı ile tamamlayan özel eğitim öğrencileri, Türk Hava Kurumu (THK) onaylı sertifikalarını aldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Türk Hava Kurumu iş birliğiyle Tepebaşı Belediyesi bünyesinde 4 Haziran 2019 tarihi itibariyle eğitim almaya başlayan özel eğitim öğrencileri, model uçak yapımı eğitimlerini 10 Eylül 2019 tarihinde tamamladı. Engelli Koordinasyon Merkezi’nde, Türk Hava Kurumu Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç önderliğinde toplam 12 özel eğitim öğrencisi, Model Uçak Başlangıç Kursu’nda, tümevarım (Parçadan-Bütüne ulaşma) ve buluş yöntemlerini kullanarak 3 aylık dönemde, 2’şerli gruplar halinde çalıştı. Bireylere, sportif havacılığı sevdirme, problem çözme, akıl yürütme becerilerini geliştirme, özgüven aşılama ve cesaret gelişimine destek olma amacı yürütülen proje, Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi’nin piknik alanında düzenlenen Gökyüzünde Engel Yok – 3 Model Uçak Festivali ile son buldu.

Festivale, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora, Türk Hava Kurumu Eskişehir Şube Başkan Vekili Erkan Turan, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, özel eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı.

Festivalde ilk olarak öğrenciler adına konuşan Furkan Azman, “Bize verdiği emeklerden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a çok teşekkür ediyoruz. Biz model uçak yaptık onları uçuracağız. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Hava Kurumu Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç, model uçak yapımı eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik etti. Tunç, “Bize vermiş oldukları desteklerden dolayı Başkanımız Ahmet Ataç’a, THK Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora’ya ve THK Eskişehir Şube Başkanlığına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“Böyle bir organizasyona destek vermekten onur duyuyoruz”

Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora ise, Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Gökyüzünde Engel Yok – 3 Model Uçak Festivali’ne katılmaktan ve böyle bir organizasyona destek vermekten onur duyduklarını kaydetti. Bayçora, “Bu eser, Tepebaşı Belediye Başkanlığının, Engelliler Koordinasyon Merkezinin yönetici ve öğretmenlerinin büyük çabalarıyla filizlenmiştir. Biz de THK olarak küçük de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize. Bildiğiniz gibi THK, Ulu Önder Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek 1925 yılında kurduğu, halktan aldığını halka veren kurumdur. THK, ücretsiz olarak binlerce vatandaşımıza havacılık kursları ve malzeme desteği vermektedir. Örneğin bu yıl, şuana kadar Türkiye’nin her yerine yaklaşık bin 500 kişiye planör, yelken kanat, yamaç paraşüt ve model uçak eğitimleri verilmiş, yaklaşık 25 bin adet model uçak kiti okullarımıza ve sizin gibi bu işi en iyi şekilde yapan belediyelerimize ücretsiz olarak gönderilmiştir. Sizler de yaptığınız model uçaklarla havacılığa katkı sağladınız. Hepinizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Ayrıca THK’ya verdiği desteklerden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a da ayrıca çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“En önemli projelerimizden bir tanesi özel çocuklarımızı hayata kazandırmaktır”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, özel çocukları sosyalleştiren bir projenin daha gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu anlattı. Ataç, göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar özel çocukları hayata kazandırmayı önemsediklerini aktararak, “Tepebaşı Belediyemizin hayata geçirdiği en önemli projelerden bir tanesi özel çocuklarımızı hayata kazandırmaktır. Göreve geldiğimiz günden bugüne onların moralini, gücünü yükseltmek ve toplum içerisinde birey gibi yaşayabilmelerini hedefledik. Bu bir nevi istihdam projesi gibiydi ve öyle de devam edecek. Gerek Gökkuşağı Kafemiz, gerek Montaj Atölyemiz Türkiye’de nadir yapılan işlerdendir. Özellikle Montaj Atölyemizin Türkiye’de eşi benzeri yok. Sadece Eskişehir’de Tepebaşı bölgesinde yapılan bir proje. Bu projeyle zaten çok yol kat ettik ve çok önemli şeyler kazandık. Hatta 9 Ekim’de Organize Sanayi Bölge Başkanlığıyla beraber bu bölgede de ikinci Montaj Atölyesini hayata geçireceğiz. 30-40 çocuğumuz daha orada görev alacaklar ve hayat içerisinde üretmeye başlayacaklar” şeklinde konuştu.

“Onların yüzleri güldüğü zaman bizlerin de yüzü gülüyor”

“İyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz” diyen Başkan Ataç, şöyle devam etti:

“Model uçak yapımı arkadaşlarımıza biraz kolay gelmiş olabilir. Çocuklarımız bu konuda gerçekten yetenekliler. Tabi yine bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Onların yüzleri güldüğü zaman annelerin, babaların, bizlerin de yüzü gülüyor. Birlikte bu güzellikleri yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki Tepebaşı bölgesinde bu güzel işleri yapıyoruz ve iyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz diyorum. Çünkü bu çocuklarımızın tek bir duygusu var o da sevgidir.”

Konuşmaların ardından Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora Başkan Ataç’a plaket ve THK şapkası verirken, Başkan Ataç da, Bayçora ve Türk Hava Kurumu Eskişehir Şube Başkan Vekili Erkan Turan’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Daha sonra Başkan Ataç ve beraberindekiler, kursu başarıyla tamamlayan özel eğitim öğrencilerine sertifikalarını verdiler. Festival, özel eğitim öğrencilerinin yapmış oldukları Ata Model Uçaklarını uçurması ve gönüllerince eğlenmesiyle sona erdi.

1.827 okunma

Yorum Yap

11 Nisan 2020 Cumartesi

GENÇLİK NASIL OLMALI ...

11 Nisan 2020 Cumartesi

GENÇLİK NASIL OLMALI

4 Nisan 2020 Cumartesi

MUTLULUĞU NİKÂH SAĞLAR

29 Şubat 2020 Cumartesi

GÖREVDE DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ (2)

22 Şubat 2020 Cumartesi

NEVZAT LALELİ (1)

8 Şubat 2020 Cumartesi

AKRABALIK BAĞLARIMIZ

8 Şubat 2020 Cumartesi

PEYGAMBERİMİZİN ÖZELLİKLERİ

1 Şubat 2020 Cumartesi

GENÇLERİMİZ NE KADAR SOSYAL

25 Ocak 2020 Cumartesi

BİRAZ DA MATEMATİK

18 Ocak 2020 Cumartesi

GEMİNİZİN ROTASI NEDİR

14 Aralık 2019 Cumartesi

İNSAN HAK’KI TERCİH ETMELİ

7 Aralık 2019 Cumartesi

BİR MÜSLÜMAN ÜÇ BAĞI

30 Kasım 2019 Cumartesi

ÜMMET GÜÇLÜ BİR YAPIDIR

18 Kasım 2019 Pazartesi

BİZE EVLENDİRME YARAŞIR

16 Kasım 2019 Cumartesi

İNSANLAR TOPLUMU OLUŞTURUR

9 Kasım 2019 Cumartesi

EMANET İÇİN GÜÇLÜ TOPLUM

4 Kasım 2019 Pazartesi

BİR MÜSLÜMAN ÜÇ BAĞI

2 Kasım 2019 Cumartesi

İSLAMDA BAŞIN YETKİSİ

19 Ekim 2019 Cumartesi

İSTİKAMETTE OLMAK ŞARTTIR

12 Ekim 2019 Cumartesi

EVLENDİRME ALLAH’IN EMRİ

5 Ekim 2019 Cumartesi

DÜZEN ADİL DEĞİLSE

21 Eylül 2019 Cumartesi

ÖRNEK SAADET ASRI

12 Eylül 2019 Perşembe

NEREDE KIZ OKULLARIMIZ

7 Eylül 2019 Cumartesi

FUHUŞ KÖLELİĞİ ŞEBEKESİ

24 Ağustos 2019 Cumartesi

FLÖRT YANGINI ön sözü

17 Ağustos 2019 Cumartesi

KIZLARIMIZI KORUYUN

20 Temmuz 2019 Cumartesi

KIZLAR AV OLMAYIN

29 Haziran 2019 Cumartesi

BATAĞA NASIL DÜŞÜYORLAR

15 Haziran 2019 Cumartesi

BU ÇIĞLIKLARI DA DUYUN

1 Haziran 2019 Cumartesi

HER ŞEY BİR SİSTEM ÜZERİNEDİR

online ziyaretçi: 1533
 
yukarı