GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK - Eskişehir Haberler

GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK

Anasayfa / Yaşam

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam ederken, Model Uçak Başlangıç Kursu’nu başarı ile tamamlayan özel eğitim öğrencileri, Türk Hava Kurumu (THK) onaylı sertifikalarını aldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Türk Hava Kurumu iş birliğiyle Tepebaşı Belediyesi bünyesinde 4 Haziran 2019 tarihi itibariyle eğitim almaya başlayan özel eğitim öğrencileri, model uçak yapımı eğitimlerini 10 Eylül 2019 tarihinde tamamladı. Engelli Koordinasyon Merkezi’nde, Türk Hava Kurumu Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç önderliğinde toplam 12 özel eğitim öğrencisi, Model Uçak Başlangıç Kursu’nda, tümevarım (Parçadan-Bütüne ulaşma) ve buluş yöntemlerini kullanarak 3 aylık dönemde, 2’şerli gruplar halinde çalıştı. Bireylere, sportif havacılığı sevdirme, problem çözme, akıl yürütme becerilerini geliştirme, özgüven aşılama ve cesaret gelişimine destek olma amacı yürütülen proje, Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi’nin piknik alanında düzenlenen Gökyüzünde Engel Yok – 3 Model Uçak Festivali ile son buldu.

Festivale, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora, Türk Hava Kurumu Eskişehir Şube Başkan Vekili Erkan Turan, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, özel eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı.

Festivalde ilk olarak öğrenciler adına konuşan Furkan Azman, “Bize verdiği emeklerden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a çok teşekkür ediyoruz. Biz model uçak yaptık onları uçuracağız. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Hava Kurumu Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç, model uçak yapımı eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik etti. Tunç, “Bize vermiş oldukları desteklerden dolayı Başkanımız Ahmet Ataç’a, THK Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora’ya ve THK Eskişehir Şube Başkanlığına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“Böyle bir organizasyona destek vermekten onur duyuyoruz”

Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora ise, Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Gökyüzünde Engel Yok – 3 Model Uçak Festivali’ne katılmaktan ve böyle bir organizasyona destek vermekten onur duyduklarını kaydetti. Bayçora, “Bu eser, Tepebaşı Belediye Başkanlığının, Engelliler Koordinasyon Merkezinin yönetici ve öğretmenlerinin büyük çabalarıyla filizlenmiştir. Biz de THK olarak küçük de olsa katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize. Bildiğiniz gibi THK, Ulu Önder Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek 1925 yılında kurduğu, halktan aldığını halka veren kurumdur. THK, ücretsiz olarak binlerce vatandaşımıza havacılık kursları ve malzeme desteği vermektedir. Örneğin bu yıl, şuana kadar Türkiye’nin her yerine yaklaşık bin 500 kişiye planör, yelken kanat, yamaç paraşüt ve model uçak eğitimleri verilmiş, yaklaşık 25 bin adet model uçak kiti okullarımıza ve sizin gibi bu işi en iyi şekilde yapan belediyelerimize ücretsiz olarak gönderilmiştir. Sizler de yaptığınız model uçaklarla havacılığa katkı sağladınız. Hepinizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Ayrıca THK’ya verdiği desteklerden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a da ayrıca çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“En önemli projelerimizden bir tanesi özel çocuklarımızı hayata kazandırmaktır”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, özel çocukları sosyalleştiren bir projenin daha gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu anlattı. Ataç, göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar özel çocukları hayata kazandırmayı önemsediklerini aktararak, “Tepebaşı Belediyemizin hayata geçirdiği en önemli projelerden bir tanesi özel çocuklarımızı hayata kazandırmaktır. Göreve geldiğimiz günden bugüne onların moralini, gücünü yükseltmek ve toplum içerisinde birey gibi yaşayabilmelerini hedefledik. Bu bir nevi istihdam projesi gibiydi ve öyle de devam edecek. Gerek Gökkuşağı Kafemiz, gerek Montaj Atölyemiz Türkiye’de nadir yapılan işlerdendir. Özellikle Montaj Atölyemizin Türkiye’de eşi benzeri yok. Sadece Eskişehir’de Tepebaşı bölgesinde yapılan bir proje. Bu projeyle zaten çok yol kat ettik ve çok önemli şeyler kazandık. Hatta 9 Ekim’de Organize Sanayi Bölge Başkanlığıyla beraber bu bölgede de ikinci Montaj Atölyesini hayata geçireceğiz. 30-40 çocuğumuz daha orada görev alacaklar ve hayat içerisinde üretmeye başlayacaklar” şeklinde konuştu.

“Onların yüzleri güldüğü zaman bizlerin de yüzü gülüyor”

“İyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz” diyen Başkan Ataç, şöyle devam etti:

“Model uçak yapımı arkadaşlarımıza biraz kolay gelmiş olabilir. Çocuklarımız bu konuda gerçekten yetenekliler. Tabi yine bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Onların yüzleri güldüğü zaman annelerin, babaların, bizlerin de yüzü gülüyor. Birlikte bu güzellikleri yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki Tepebaşı bölgesinde bu güzel işleri yapıyoruz ve iyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz diyorum. Çünkü bu çocuklarımızın tek bir duygusu var o da sevgidir.”

Konuşmaların ardından Türk Hava Kurumu Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora Başkan Ataç’a plaket ve THK şapkası verirken, Başkan Ataç da, Bayçora ve Türk Hava Kurumu Eskişehir Şube Başkan Vekili Erkan Turan’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Daha sonra Başkan Ataç ve beraberindekiler, kursu başarıyla tamamlayan özel eğitim öğrencilerine sertifikalarını verdiler. Festival, özel eğitim öğrencilerinin yapmış oldukları Ata Model Uçaklarını uçurması ve gönüllerince eğlenmesiyle sona erdi.

1.365 okunma

Yorum Yap

28 Eylül 2019 Cumartesi

BATI BATIYOR

21 Eylül 2019 Cumartesi

ÖRNEK SAADET ASRI

12 Eylül 2019 Perşembe

NEREDE KIZ OKULLARIMIZ

7 Eylül 2019 Cumartesi

FUHUŞ KÖLELİĞİ ŞEBEKESİ

31 Ağustos 2019 Cumartesi

ŞİDDETLİ BATI RÜZGÂRI

31 Ağustos 2019 Cumartesi

ŞİDDETLİ BATI RÜZGÂRI

24 Ağustos 2019 Cumartesi

FLÖRT YANGINI ön sözü

17 Ağustos 2019 Cumartesi

KIZLARIMIZI KORUYUN

17 Ağustos 2019 Cumartesi

KIZLARIMIZI HİMAYE EDİN

20 Temmuz 2019 Cumartesi

KIZLAR AV OLMAYIN

6 Temmuz 2019 Cumartesi

MİLLİ GENÇLİK VE ZAKİR TAŞDEMİR

29 Haziran 2019 Cumartesi

BATAĞA NASIL DÜŞÜYORLAR

22 Haziran 2019 Cumartesi

EVLENMEK YARATILIŞTANDIR

15 Haziran 2019 Cumartesi

BU ÇIĞLIKLARI DA DUYUN

1 Haziran 2019 Cumartesi

HER ŞEY BİR SİSTEM ÜZERİNEDİR

28 Mayıs 2019 Salı

HER İMKÂN İMTİHANDIR!

25 Mayıs 2019 Cumartesi

NASIL EVLENDİRİYORUZ

21 Mayıs 2019 Salı

“HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK” MI?

11 Mayıs 2019 Cumartesi

İNANÇ VAR, HER ŞEY VAR

9 Mayıs 2019 Perşembe

RUHUN SECDE MAKAMI

3 Mayıs 2019 Cuma

ÇAĞIN ŞİFRELERİ

27 Nisan 2019 Cumartesi

MUTLULUK KENDİ ELİMİZDE

20 Nisan 2019 Cumartesi

İSTİKAMETİNİZ NEREYE

13 Nisan 2019 Cumartesi

BU FERYATLARI KİM DUYACAK

6 Nisan 2019 Cumartesi

İSTİKAMETTE OLMAK ŞATTIR

30 Mart 2019 Cumartesi

YOL YÜRÜYEREK ALINIR

12 Ocak 2019 Cumartesi

MC HÜKÜMETLERİ DÖNEMİ

5 Ocak 2019 Cumartesi

SANAYİNİN TEMELİ MOTOR

29 Aralık 2018 Cumartesi

SANAYİLEŞME VE ÜRETİM

22 Aralık 2018 Cumartesi

AĞIR SANAYİ VE ÜRETİM

8 Aralık 2018 Cumartesi

CHP – MSP HÜKÜMETİ

1 Aralık 2018 Cumartesi

MİLLİ SELAMET GENÇLİĞİ

24 Kasım 2018 Cumartesi

İKİNCİ ASKERİ DARBE

online ziyaretçi: 234
 
yukarı