Belediye kaynakları böyle heba ediliyor YOL ÇİZGİLERİ YAĞMURA DAYANAMADI

Anasayfa / Güncel
Belediye kaynakları böyle heba ediliyor YOL ÇİZGİLERİ YAĞMURA DAYANAMADI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi uzun süredir yollardaki şerit çizgilerini ve yaya geçitlerini görmezden geliyor ve silinmiş olmasına rağmen bakım yapmıyordu. Geçtiğimiz ay bu konuda nihayet çalışma yaptılar ama keşke yapmasaydılar dedirtecek bir durum ortaya çıktı.

Yaya geçidi yazıları ilk yağmurda silindi

Trafik güvenliği için önem arz eden yol çizgileri uzun süredir Eskişehir şehir içinde bakımsızlıktan artık tamamen görünmez hale gelmişti. Nihayet yerel seçim havasına giren büyükşehir belediyesi vatandaşı etkilemek için yaptığı çalışmalar arasına yol çizgilerini de ekledi. Ancak nasıl bir boya kullandılarsa ilk yağmurda yapılan tüm çalışma adeta çöp oldu. Silinen çalışmayı gören vatandaşlar “Belediyelere kaynak mı yeter? Harcanan paraya işçilerin emeğine ve şu çalışmalar yapılırken durdurdukları trafiğe yazık” diyerek eleştirdiler.

Ne yazık ki yolardaki yama çalışmaları da benzer mantıkla yapılıyor ve genellikle ilk yağmur yada soğuk havadan sonra yapılan yamalar da sökülerek eski halinde daha beter bir hal alıyor.

Şimdi belediye bu boyaları nereden aldı, hangi firmayla anlaştı, alımı yapan kişi kim ve gerekli olan boyayı almak yerine rast gele bir boya mı aldı? Kamuoyunun merak ettiği sorulara yanıt verirlerse biz de tekrar bu konuyu Eskişehirlilerle paylaşırız.

 

3.209 okunma

Yorum Yap

22 Ağustos 2023 Salı

MEMLEKET SEVDASI

22 Ağustos 2023 Salı

MEMLEKET SEVDASI

7 Haziran 2023 Çarşamba

GİDİYORLAR

3 Nisan 2023 Pazartesi

ÖDEV ÖĞRENCİYE Mİ VELİYE Mİ?

26 Mart 2023 Pazar

YILAN, ÖFKE VE SEVGİ…

26 Mart 2023 Pazar

YUNUSEMRE TREN İSTASYONU...

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

online ziyaretçi: 704
 
yukarı