Yurt dışındaki ınfluencerlar ve basın mensupları sivrihisar’ı keşfetti!

Anasayfa / Güncel
Yurt dışındaki ınfluencerlar ve basın mensupları sivrihisar’ı keşfetti!

Sivrihisar Belediyesi; Bosna-Hersek, Kırgızistan, Özbekistan, Sırbistan ve Kazakistan'dan gelen influencerlar ve gazetecilerden oluşan özel bir misafir grubuna ev sahipliği yaptı. Sivrihisar'ın göz alıcı güzelliklerini keşfetmek için ilçeye gelen grup, çekimlerini gerçekleştirdiği medeniyetler beşiği Sivrihisar’a hayran kaldı.

UNESCO Dünya Mirası Listesine aday olan Sivrihisar Ulu Camii, misafirlerin büyük beğenisini kazandı. Grup üyeleri, caminin huzur verici atmosferini hissettiklerini ve bu mekanda içsel bir dinginlik yaşadıklarını ifade etti. Ancak ziyaret sadece camiyle sınırlı kalmadı. Türkiye'nin ilk Uygulamalı Kilim Müzesi, Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi ve Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi de misafir grubunun ilgi odağı oldu. Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi, etkileyici heykelleriyle sanatseverlerin beğenisini kazandı. Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi ise mimarisi ve tarihi değeriyle dikkat çekti.

Sivrihisar’a gerçekleştirilen bu ziyaret, Sivrihisar ilçesinin turistik ve kültürel potansiyelini uluslararası alanda tanıtmak için önemli adımlardan biri olarak değerlendiriliyor.  Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Yurt dışından gelen grubumuzun ziyareti, ilçemizin turistik ve kültürel potansiyelini dünya çapında daha geniş bir kitleye tanıtmak adına önemli adımlardan biridir. Sivrihisar'ın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfeden influencerlar ve basın mensupları, deneyimlerini sosyal medyada ve TV yayınlarında paylaşarak daha fazla turistin ilgisini ilçemiz üzerine çekecektir. Sivrihisarımızı ziyaret eden ve yayınları ile ilçemizin tanıtımına yer verecek olan grubumuza teşekkür ediyorum.” dedi

 

690 okunma

Yorum Yap

26 Mart 2023 Pazar

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ – 3

26 Mart 2023 Pazar

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

6 Mart 2023 Pazartesi

DEPREMİ UNUTMA!

20 Şubat 2023 Pazartesi

HANS VE HASAN

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 643
 
yukarı