Büyükşehirden vatandaşa otopark zulmü

Anasayfa / Güncel
Büyükşehirden vatandaşa otopark zulmü

Ne yapıyorlar, ne kullandırıyorlar.

Geçtiğimiz mayıs ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı alınarak boşaltılan Kurtuluş Kapalı Pazaryeri ancak ağustos ayında yıkıldı. Yıkımdan sonra ise alan dolduruldu.  Doldurulan alan ise Eskişehir’de yaşanan otopark sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar tarafından otopark olarak kullanılmaya başladı.

Yaklaşık 500 aracın kullanabildiği alan bir süre sonra ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından etrafı çevrilerek alanın vatandaşlar tarafından otopark olarak kullanılması engellendi. Bölgede yaşanan otopark sorununa kısa bir süre de olsa nefes aldıran alanın bu şekilde atıl olarak bekletilmesi ise tepkilere neden oluyor. Hem yeni pazaryerini yapmıyorlar, hem de vatandaşa kullandırmıyorlar diye tepki gösteren çevre sakinleri yıkılan Pazar yerinin hafta da iki gün yolun karşısında bulunan İmar sokakta kurulduğu, pazarın kurulduğu iki günde de otopark sorunun ciddi sıkıntılara neden olduğunu ifade ediyorlar.

Vatandaş yıkılan alanın ne zaman tekrar pazaryeri olarak faaliyete geçirileceğini merak ediyor. Ancak konuyla ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden her zaman olduğu gibi kamuoyuyla paylaşılmış net bir bilgi bulunmuyor.

Bölgenin en azından bu süre içinde ya açık Pazar olarak pazarın kurulması için kullanılması ya da bölgedeki otopark ihtiyacı için kullanılmasını bekleyen vatandaşlar büyükşehir belediyesinin bu tavrına anlam veremediklerini ifade ediyorlar.

1.149 okunma

Yorum Yap

3 Nisan 2023 Pazartesi

ÖDEV ÖĞRENCİYE Mİ VELİYE Mİ?

26 Mart 2023 Pazar

YILAN, ÖFKE VE SEVGİ…

26 Mart 2023 Pazar

YUNUSEMRE TREN İSTASYONU...

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 678
 
yukarı