Akar: Provakatör hekim şifa dağıtamaz

Anasayfa / Güncel
Akar: Provakatör hekim şifa dağıtamaz

8 Mart tarihinde Eskişehir 13 Nolu Aile Sağlık Merkezindeki hasta çağrı ekranı ve yazı tahtasına yazılan ifadelerin bulunduğu görseli paylaşarak yazılanların bir sağlık merkezinde olmasının doğru olmadığını ve bu konuda yetkililerin gerekeni yapması doğrultusunda çağrıda bulunmuştum.

Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı konunun muhatabı hekim hakkında soruşturma başlatmış, savcılık yaptığım paylaşımı ihbar kabul edip işlem başlatmıştır.

Gelişmeler üzerine Tabipler Odası’na bağlı Bilecik ve Eskişehir Tabip Odası ve Kesk’e bağlı Ses sendikası açıklamada bulunarak bu ifadeleri düşünce ve ifade özgürlüğü, şahsımı provokatif paylaşım yapmakla itham etmiş, ilgili şahsa da sahip çıkmıştır.

Bizim düşünce fikir özgürlüğü noktasında kimsenin fikir ve düşüncesiyle bir derdimiz olmaz olmamıştırda. Ancak hastalara şifa dağıtmakla görevli bir hekim çalıştığı devletin resmi kurumunda insanlara şifa dağıtacağı yerde insanların gözüne sokar şekilde provokatif fikirlerini dağıtamaz. Hergün yüzlerce kişinin uğradığı sağlık kurumunun panoları kimsenin düşünce duvarı, devletin sağlık merkezi de kimsenin dezenformasyon sahası değildir.

Eğitim Bir-Sen 1 nolu Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar Önceki gün AlanönüAile Sağlık Merkezinde görevli bir Doktorun Sağlık Merkezi panosunda provatif paylaşımlarda bulunması ile tepkilerini yineledi.

İbrahim Akar;Türkiye Cumhuriyeti Devleti hukuk devletidir ve hukukun üstünlüğüne inancımız tamdır. Kurumlar görevini, hukuk gerekeni yapacaktır.

İbrahim Akar,Son olarak bu hekime sahip çıkan yapıların ellerine geçen her fırsatta millet iradesi ve milletin değer yargıları karşısında takındıkları tavırları bildiğimiz için bu sahiplenme ve savunmalarını da hiç yadırgamadım.

Kim bu provakatör hekim?

Sağlık ocağını kendi sosyal medya hesabı sanan hekim açığa alındı

1.473 okunma

Yorum Yap

3 Nisan 2023 Pazartesi

ÖDEV ÖĞRENCİYE Mİ VELİYE Mİ?

26 Mart 2023 Pazar

YILAN, ÖFKE VE SEVGİ…

26 Mart 2023 Pazar

YUNUSEMRE TREN İSTASYONU...

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 619
 
yukarı