Baksan Yenileme Projesini Ne Oldu?

Anasayfa / Güncel
Baksan Yenileme Projesini Ne Oldu?

Türkiye'nin yaşadığı deprem felaketi sonrasında diğer şehirlerde gözler yerel yönetimlere ve kentsel dönüşüm çalışmaarına döndü. 

Eskişehir'de de maalesef geçen yıllar içinde uzun süredir vatandaştan yetki alıp görev başında olan yerel yönetimlerin bu konularda çalışmaları sözlerden öteye gidemedi. 

5 dönemdir  Eskişehir'i yöneten Yımaz Büyükerşen yönetimi bugüne kadar bir çok kentsel dönüşüm konusunda proje üretti ancak projeler resimlerden öteye gidemedi. Söz verilen bir çok proje gibi kentsel dönüşüm adına yapılacaklar da lafta kaldı.. En son yehrin ortasındaki 8 mahalleyi içine alan Afet Riskli Alan ile ilgili yıllarca proje üretiyoruz söylemleri sonrasında milonlar harcandıktan sonra bir maket gösterildi. Ancak bu maket sonrasında tüm proje rafa kaldırılmış gibi unutuldu. 

Odunpazarı Belediyesi ise Küçük Sanayi Sitesi Dönüşüm projesi diye bir çok çalışma yaptı, milyonlar harcanarak Ankaralı bir firmaya proje çizdirilip maket yapılıp şaşalı bir şekilde kamuoyuyla paylaşıldı ancak bundan sonra diğer projeler gibi bu projede rafa kaldırıldı. Alan ile ilgili bakanlığa başvuran Odunpazarı Belediyesinin girişimi sonrası milyonlar harcanan proje ile ilgili bölge afet riskli alan ilan edildi ve üzerinden geçen yıllara rağmen çalışma yapılmadan olduğu gibi duruyor. 
Tepebaşında ise yılların kanayan yarası adeta kangren halini alan Baksan Sanayi Sitesi belediyelerden hizmet alamıyor, çöpler, çukurlar, çamurlar. Sık sık gündeme geliyor olması ve tepkiler sonunda Ocak 2021 yılında Tepebaşı Belediyesi bu alanın dönüşmesi ile ilgili bir proje müjdesi verdi. Ancak bu zaman sonunda bu proje maket aşamasına bile gelemedi. Halen bölgedeki sorunlar devam ediyor. 

Bu müjdelenen projeler için harekete geçilmesi için kaç yıl geçmesi gerekiyor. 26 Ocak 2021 tarihinde Tepebaşı Belediyesi meclis salonunda projenin detaylarını anlatan Ahmet Ataç neyi bekliyor. Bu görüntüleri 01 Mart 2023 tarihinde kaydettik.  Projenin tamamlanmasını bırakın başlaması için daha kaç yıl geçmeli.. 

BAŞKAN ATAÇ BAKSAN YENİLEME PROJESİNİ ANLATTI

Baksan çöplüğü

Belediyenin Unuttuğu Baksan

Baksan Asfaltlanıyor

Baksan'ın Geleceği İçin Önemli Toplantı

Nihayet Baksan'a Bakacaklar: BAKSAN YENİLEME PROJESİ

Baksan'ın Makus Kaderi Değişiyor

Baksan’nın Kaderine Değiştirecek PROJE NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Belediyelerin Unuttuğu BAKSAN

Baksan Yenileme Projesi Ne Oldu? Baksan Yine Bildiğiniz Gibi

1.283 okunma

Yorum Yap

3 Nisan 2023 Pazartesi

ÖDEV ÖĞRENCİYE Mİ VELİYE Mİ?

26 Mart 2023 Pazar

YILAN, ÖFKE VE SEVGİ…

26 Mart 2023 Pazar

YUNUSEMRE TREN İSTASYONU...

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 620
 
yukarı