Eskişehir’de Zamlar Artık Duyurulmadan Yapılıyor: Taksi ücretleri zamlandı

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de Zamlar Artık Duyurulmadan Yapılıyor: Taksi ücretleri zamlandı

Eskişehir'de şebeke suyuna yapılan büyük zam kararı sırasında su zammının 2023 ile birlikte aylık otamatik olarak zamlanması kabul edilmişti. Artık yapılan su zamlarından haberdar olamadan satın aldığınızda öğreneceksiniz. Bunun yanında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zamları duyurmak yerine vatandaşa süpriz yapma alıikanlığı devam ediyor. Halk ekmek zammı mesela duyurulmamıştı, yine halk süte yapılan en son zam da duyurulmadan uygulanmaya konulmuştu. bu kez de taksi ücretlerine yapılan zam duyurulmadan uygulamaya konuldu.

Eskişehir'de taksi ücretlerine büyük zam geldi. Yüzde 50 oranında zammı bindikleri taksilerde öğrenen vatandaşlar ise kötü sürpriz yaşadı.

Eskişehir'de taksi tarifesi ne kadar oldu? Yüzde 50'lik zam geldi 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla taksi ücretlerine yüzde 50'lik zam kararı alındığı belirtilirken, taksilerdeki taksimetrelerin bugün ayarlanmasına başlandığı belirtildi. 

Eskişehir'de açılış 15 liraya, kilometre ücreti de 15 liraya çıkarıldı

Buna göre, açılış ücretinin 10 liradan 15 liraya, kilometre ücretinin de 10 liradan 15 liraya çıkarıldığı belirtildi. Bekleme ücreti de 60 kuruştan 80 kuruşa çıkarıldı. 

Taksilerin plakalarına göre bugün sıraya konulduğu ve o sıraya göre taksimetlere yeni zamlı tarifeye göre ayarlama yapıldığı ifade edilirken, bugün bazı taksilerin zamlı tarifeden bazı taksilerin ise eski tarifeden hizmet vermeye devam ettiği görüldü.

Taksi zammını da diğer zamlar gibi duyuran olmadı, vatandaşa zamlı tarife sürprizi!

Taksimetreleri sabah ve öğlen saatlerinde zamlı tarifeye göre ayarlanan taksilere binen vatandaşlar yüzde 50 zamlı ücretlere tepki gösterirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumların UKOME'nin zam kararını kamuoyuna duyurmamış olmasına da anlam verilemedi. Vatandaşlar "Yapılan zammı böyle mi öğrenmeliydik" diyerek tepki gösterdi. Bugün Eskişehir Büyükşehir Belediyesi UKOME'nin aldığı bazı kararlarla ilgili duyurular geçerken, zam kararı ile ilgili duyuru halen geçmemesi de dikkat çekti.  

1.069 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 448
 
yukarı