Hac ön kayıt süresi uzatıldıHac ön kayıt başvuru süresi uzatıldı!

Anasayfa / Güncel
Hac ön kayıt süresi uzatıldıHac ön kayıt başvuru süresi uzatıldı!

Diyanet İşleri Başkanı Porf. Dr. Ali Erbaş TRT Haber'den duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş "Hac ön kayıt başvuru süresini 31 Ocak'a kadar uzattık." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Erbaş, “Yarın İsveç’te saldırının yapıldığı yerde Kur’an-ı Kerim okunacak.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TRT Haber'de yaptığı açıklamada, "İsveç'teki Kuran-ı Kerim yakılması olayı kabul edilebilir bir şey değil. Şiddetle kınıyoruz. Kutsal bir kitaba yapılan her saldırı bizi yaralıyor. Hele ki devlet izni ile yapılması asla kabul edilemez. Gösterdiğimiz tepki az bile. Menfur saldırı dolayısıyla Müslümanların tepkisini koyması gerekiyor. Biz de en üst seviyede tepkimizi gösterdik." dedi.

Erbaş, "Dün sabah 90 bin camimizde sabah namazı buluşması yaptık. Herkesi Kuran-ı Kerim okumasına davet ettik. Dualarımızı yaptık. İnşallah bu konuyu uluslararası boyuta taşıyoruz. Din işleri başkanları ile çevrimiçi bir toplantı yapıp yine tepkimizi koyacağız. Mahkemelere başvurulacak, temsilcilere mektup yazılacak." ifadelerine yer verdi..

"İsveç'te çirkinliğin yapıldığı yerde Kuran-ı Kerim okunacak." diyen Ali Erbaş, "İsveççe mealleri verilecek. Bir açıklama yaparak saygımızı ortaya koymuş olacağız. Bunu biz hayra dönüştürmeliyiz. Bu bir kötülüktür. Bunu hayra dönüştürmek de bizim işimizdir. " açıklamasını yaptı..

420 okunma

Yorum Yap

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

online ziyaretçi: 444
 
yukarı