Avrupa’daki İslam düşmanlığı toplumsal barışı hedef alıyor

Anasayfa / Güncel
Avrupa’daki İslam düşmanlığı toplumsal barışı hedef alıyor

Hollanda’nın Lahey kentinde Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırıya tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Özgürlük kisvesi altında Avrupa kentlerinde hortlamaya başlayan İslam düşmanlığı sadece Müslümanları değil, toplumsal barışı ve tüm insanlığı da hedef almaktadır." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hollanda’nın Lahey kentinde Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırı hakkında sert tepki gösterdi.

Başkan Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İsveç’in ardından Hollanda’da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık bir saldırıya daha şahit olduk. 'Özgürlük' kisvesi altında Avrupa kentlerinde hortlamaya başlayan İslam düşmanlığı sadece Müslümanları değil, toplumsal barışı ve tüm insanlığı da hedef almaktadır.

Avrupa’nın göbeğinde işlenen bu nefret suçlarına yetkili makamlar tarafından hiçbir şekilde tepki gösterilmemesi, aksine bu eylemlere izin verilmesi, Avrupa’yı ortaçağ karanlığına yeniden götürme çabasından başka bir şey değildir.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen bu aşağılık saldırıları en güçlü şekilde lanetliyor, yetkili makamların faillere yönelik gerekli işlemleri yapmasını ve bu hadiselerin tekrarının önlenmesi amacıyla somut tedbirlerin hayata geçirilmesini bekliyoruz."

 

406 okunma

Yorum Yap

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

online ziyaretçi: 403
 
yukarı