İl Müftülüğü Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

Anasayfa / Güncel
İl Müftülüğü Gençlerle Kahvaltıda Buluştu

Eskişehir İl Müftülüğü; Eskişehir’de eğitim gören öğrencilerle ile kahvaltıda bir araya geldi.

Programa İl Müftüsü Bekir Gerek, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Murat Alkan,Başmüfettiş Mahmut Göl,Müfettiş Ramazan Pehlivanoğlu,Müftü Yardımcısı İsrafil İğde,Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, Gençlik Koordinatörleri, Manevi Danışmanlar ve öğrenciler katıldı.

Kuran Kerim tilaveti ile başlayan program, öğrencilerin istek, arzu ve taleplerini dile getirmelerinin ardından protokol konuşmaları ile devam etti.

Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım’ın selamlama konuşmasının ardından İl Müftüsü Bekir Gerek yaptığı konuşmada, bu tür programların kaynaşma, tanışma ve farkındalık oluşturma adına çok önemli olduğunu belirterek ‘’Eskişehir'de gençlik hizmetleri bakımından müftülüklerimiz olarak,gençlik kolları ve manevi danışmanlarımız vasıtasıyla önemli bir hizmet gerçekleştirme ve gayreti içerisindeyiz. Amacımız size her konuda destek vererek akademik çalışmalarda başarılı olmanızı sağlamak için imkanlar sunmak. Bunun yanında manevi gelişiminizde bizim için çok önemli. Günümüzde gençlerimizi bekleyen çok büyük tehlikeler var. Bizim diğer bir amacımız sizi tehlike ve tuzaklardan korumak. Onun için sizlere vermiş olduğumuz manevi danışmanlık hizmetine çok önem veriyoruz.’’ dedi.

Başkanlık Başmüfettişi Murat Alkan ise yaptığı konuşmada Eskişehir’de yapılan gençlik hizmetlerinin takdire şayan olduğunu belirterek ‘’ Sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle sohbet etmekten büyük bir memnuniyet duyduk.

Bu güzel faaliyetlerin mimarı olan değerli müftülerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim hepimize en faydalı,en güzel bilgiyi,ilmi ve hikmeti nasip eylesin.’’ dedi.

Program öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

969 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 438
 
yukarı