Eskişehir’de Toki Kurası Çekildi! Hak Sahipleri Belirlendi

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de Toki Kurası Çekildi! Hak Sahipleri Belirlendi

250 bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamında Eskişehir'de inşa edilecek 1800 konut için hak sahipleri kurayla belirlendi. İlçelerdeki konutların kuraları da yarın çekilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 250 bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamında Eskişehir kent merkezinde inşa edilecek 1800 konut için hak sahipleri kurayla belirlendi.

41 bin 257 başvuru yapıldı

Projeye yapılan 41 bin 257 başvuru arasında Porsuk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) hazırlanan kısa filmin izletilmesi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Vali Ayyıldız, TOKİ Konutları Kura Çekilişine Katıldı

Vali Erol Ayyıldız, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca başlatılan 250.000 konutluk “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi” olan “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi” kapsamında TOKİ tarafından ilimize yapılacak olan 2311 konutun hak sahibi kura çekiliş törenine katıldı.

Porsuk Kapalı Spor Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda; İlimiz Seyitgazi, Mahmudiye, Sarıcakaya, Mihalıççık, Günyüzü ilçeleri ile merkez bölgesinde yapılacak 2+1 ve 3+1 daireler hak sahiplerini buldu.

Programda bir konuşma yapan Vali Ayyıldız, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan 250 Bin Sosyal Konut Kampanyası kapsamında ilimiz genelinde yapılacak olan 2311 adet konuta başvuran vatandaşlarımız için Konut Hak Sahibi Belirleme Kurasını gerçekleştirmek üzere sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek istiyorum.” dedi.

Vatandaşlarımızı aileleriyle huzur içinde mahalle kültürünü teneffüs ederek, yaşayabilecekleri konutlara kavuşturmak için tüm imkânların seferber edildiğini ifade eden Vali Ayyıldız konuşmasının devamında şunları söyledi;

“Sadece betondan, tuğladan dört duvar yapılmıyor, vatandaşlarımızın huzurla yaşayacağı yuvalar inşa ediliyor. Amacımız Selçuklu’dan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e şehircilik anlayışımızı yeniden ihya etmektir. İnsanı merkeze alan medeniyetimizin bu konuda bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmek için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz.

Cumhuriyetimizin ikinci asrında Türkiye’nin Yüzyılı hedeflerimizle büyük bir kararlılıkla yürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın çalışmasıyla Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Hamlesi Toki İlk Evim İlk İşyerim Projesi kapsamında yapılacak olan çekilişin tüm Eskişehirli hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum. Bu değerli proje için de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Vali Erol Ayyıldız’ın ilk kurayı çekmesiyle hak sahipleri belirlenmeye başlandı.

 

1.211 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 408
 
yukarı