Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için temel atma töreni yapacak

Anasayfa / Güncel
Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için temel atma töreni yapacak

Geçtiğimiz sene yıkılın Kurtuluş Kapalı Pazaryerinin akıbeti belli değilken, Odunpazarı Belediyesi Yenikent Kapalı pazar yeri inşaatına başlıyor. Geçtiğimiz yıl uzun yıllardır bakımsız bırakılan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin TEK KAPALI PAZAR YERİ olan Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri yıkılmıştı. Yıkımı bile yılan hikayesine dönen pazar yeri gelen tepkiler sonrasında yıkım işlemi tamamlandı. Ancak yerine yapılacak olan pazar yeri için her hangi bir girişim yok. Yaklaşık 400 esnafın ve 1500 kadar çalışanın ekmek yediği pazaryeri şuan atıl olarak beklemeye devam ediyor.  

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Vizyon projeler arasında yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için, 14 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 14.00’de temel atma töreni yapılacak. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 2019 yerel seçimlerinden önce hemşehrilerine verdiği sözleri tek tek yerine getiriyor. Başkan Kurt, seçim öncesinde açıkladığı 25 vizyon proje arasında yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için çalışmalarını tamamladı. Proje için açık ihale usulü ile ihale yapıldı. 117 milyon 770 bin TL ile ihaleyi alan Ilgazlar İnşaat A.Ş, Başkan Kurt’un makamında imzalanan sözleşmenin ardından da Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için çalışmalarına başladı.

TEMEL ATMA TÖRENİ 14 OCAK’TA 

Odunpazarı Belediyesi, mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait arazi üzerine pazar yerini de içeren, belediye hizmet birimleri, sosyal ve kültürel tesisleri de barındıran bir kompleks yapacak. 6 kattan oluşacak olan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin -2. katında otopark, -1. katında kültür merkezinin girişi, zemin katında 144 stantlık pazaryeri, 1. katında 135 kişilik seminer salonu ve 705 m2’lik düğün salonu, 3. katında ise sosyal tesis alanı bulunacak. Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için 14 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 14.00’de temel atma töreni düzenleyecek.

YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİMİZ HAYIRLI OLSUN

Konu ile ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hemşehrilerine verdiği sözleri tutmaya devam ettiğinin altını çizdi. Vizyon projeler arasında yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi Projesi ile ilgili çalışmaların başladığını belirten Başkan Kurt, “Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatımızı açtığımız ihaleyi kazanan Ilgazlar İnşaat A.Ş gerçekleştiriyor. Çalışmalar başladı. Biz de düzenli olarak çalışmaları yerinde görüyor ve ilgililerden bilgi alıyoruz. 14 Ocak Cumartesi günü de temel atma törenimizi yapacağız. Ben, tüm hemşehrilemizi saat 14.00’de başlayacak temel atma törenimize davet ediyorum. Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezimiz herkese hayırlı, uğurlu olsun” dedi.      

 

1.034 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 1015
 
yukarı