ÜLKEMİZİN GELECEĞİ KIRSAL KALKINMADA

Anasayfa / Güncel
ÜLKEMİZİN GELECEĞİ KIRSAL KALKINMADA

Geçtiğimiz yıl ismi tarla vasfından olan arazisine kaçak olarak villa yaptığı haberleri ile gündeme gelen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen bu süreçten sonra tarım ve kırsal kalkınma konusunda girişimlerini artırdı. Ancak söz konusu arazinin vasfı hala tarla olarak geçerken kaçak olarak inşaa edilen yapı ise aynen durmaya devam ediyor.  İşin kötü tarafı ise başkan yaparsa ben niye yapmayayım mantığı ile tarlaları üzerine bina yapan sayısında ciddi oranda bir artış yaşanıyor. 

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar, yönetim kurulu üyeleri, ESOGÜ Ziraat Fakültesi öğretim görevlileri ile Eskişehir Tarım Platformu paydaşları Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik nezaket ziyaretleri sürüyor. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Levent Özbunar, yönetim kurulu üyeleri, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Konar, öğretim görevlileri ve Eskişehir Tarım Platformu paydaşları Başkan Büyükerşen ile bir araya geldi.

Ziyarette Tarım Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’de Tarımsal Öğretimin 177’nci yıl dönümü ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü’nü kutladıklarını ifade eden Şube Başkanı Levent Özbunar, “Bizler ziraat mühendisleri olarak tarımın kalkınması ve hak ettiği yerde olması adına hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e tarıma ve kırsal kalkınmaya sunduğu katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Tarımsal eğitim konusunda Büyükşehir Belediyesi ile bir eğitim çalışması yürütüyoruz. Bu çalışmayı da çok önemsiyoruz.” dedi.

Misafirlerini Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırlayan Başkan Büyükerşen de nazik ziyaret nedeniyle heyete teşekkür etti. Kırsal kalkınma konusunu çok önemsediğini hatırlatan Büyükerşen ülkenin geleceğinde tarımın çok büyük bir payı olacağını söyledi.

Şehrimizin ve ülkemizin üretmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, tarımdan hayvancılığa çok geniş bir alanda imkânlar ölçüsünde üretime olan desteklerinin aralıksız devam edeceğini vurguladı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün üretime ve tarıma verdiği önemin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ifade eden Büyükerşen, ziraat mühendislerinin ve tarım paydaşlarına üretimde çok önemli görevleri olduğunu belirtti. Büyükerşen ayrıca Türkiye’de Tarımsal Öğretimin 177’nci yılını ve 10 Ocak Ziraat Mühendisleri Günü’nü tebrik etti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.  

947 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 584
 
yukarı