Emek Mahallesi Lise İstiyor

Anasayfa / Güncel
Emek Mahallesi Lise İstiyor

Emek Mahallesi Eskişehir'in en büyük mahallerinden birisi ancak kenar mahalle olarak kabul edilen Emek mahallesi bir çok hizmetten mahrum bırakılmış durumda. En büyük sorunların başında alt yapı eksikleri gelirken, üst yapı da ilgi beklemeye devam ediyor. 

Ayrıca geniş bir alana yayılmış olan Emek mahallesinde toplu ulaşım konusunda da sıkıntılar mevcut. Tüm bu sorunlar hakkında da kamuoyunun dikkatini çekecek yerel çözümler üretilmesi talebinde maalesef bulunabilen yok. 

Geçtiğimiz günlerde Emek Mahallesinde Lise olmadığı konusunda açıklamalar yapılmıştı. Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, mahallenin diğer sorunlarını görmezden gelmeyerek ve lise sorunuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan basın açıklaması şöyle: 

Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi olarak 23 Eylül tarihinde yaptığımız basın açıklamamızda da belirttiğimiz üzere "Eskişehir'in en büyük mahallesi olan Emek mahallemizde Lise olmayışının bölge halkına maddi manevi külfet getirdiğini rakamlar üzerinden anlatmıştık. Yaptığımız bu açıklama sonrasında konunun muhatabı olan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sözlü ve yazılı randevu talep etmemize rağmen bizlere herhangi bir dönüş yapılmadığını bildirmek isteriz. Buradan kamuoyu önünde Milli Eğitim Müdürümüze tekrar seslenmek istiyoruz:  Nüfusu 60 bine yaklaşan Emek Mahallesi sizler için yeterli nüfusa mı sahip değil ? Yoksa buradaki vatandaşların talepleri ve  tepkileri sizler için önemsiz mi kalıyor?  Mahallemizde İmar planında lise için ayrılmış alanlar olmasına rağmen neden gerekli çalışmalara başlanmıyor?  Randevu taleplerimize ilgisiz davranan Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında CİMER aracılığıyla şikayette bulunacağımızı, cevap alamadığımız takdirde Milli Eğitim Bakanlığımızla irtibat kurmayı ve TBMM’DE şehrimizi temsil eden tüm milletvekillerimize ileteceğimizi,  konunun TBMM’DE  konuşulmak üzere gündeme gelmesi için tüm kanalları kullanarak her türlü başvuruyu yapacağımızı kamuoyuna bildiririz.

 

1.000 okunma

Yorum Yap

26 Ocak 2023 Perşembe

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ -2

16 Ocak 2023 Pazartesi

BİR SERZENİŞ!

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

online ziyaretçi: 459
 
yukarı