Komşular Yabancı Turist Ağırlıyor Biz Ancak Eskişehirlileri Yeni Götürebildik - Eskişehir Haber

Eskişehir Güncel

Komşular Yabancı Turist Ağırlıyor Biz Ancak Eskişehirlileri Yeni Götürebildik

Komşular Yabancı Turist Ağırlıyor Biz Ancak Eskişehirlileri Yeni Götürebildik
Yayınlama: 5 Aralık 2022 Pazartesi
A+
A-

Eskişehir'in uzun yıllardır ihmal ettiği ve Büyükşehir belediyesinin yıllarca bağlantı yollarını bile yapmaktan kaçındığı Frig Vadisinde komşumuz olan Afyon ve Kütahya uzun süredir sahip çıkıyor. Öyleki özellikle Afyon artık yabancı turistleri ağırlyor bölgede. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise yıllardır ihmat ettiği bölgeyi nihayet keşfetti ve bu geri kalmışlığından hayıflanmak için olsa otobüs seferleri koydu. Şimdilik seferler ile bölgeye Eskişehirliler gidiyor. Otobüs seferlerinin konuğu Seyitgazi Belediye Başkanı oldu. Başkan Uğur Tehe otobüse binerek Eskişehirlilerle sohbet etti. 

BAŞKAN TEPE YAZILIKAYA SEFERİNDE

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir- Yazılıkaya hattında sefere başlayan otobüse sürpriz ziyarette bulundu. Frig Vadisi'nin kalbi olan Midas Anıtı'na gezmeye gelen vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Tepe:

“Eskişehir’den Yazılıkaya’ya gezmeye geldiklerini söyleyen hemşerilerimiz, Eskişehir- Yazılıkaya otobüs seferlerinden oldukça memnun olduklarını belirttiler. Okullarımızdan Yazılıkaya’ya yapılan ziyaretler arttı. Şehir dışından gelen misafirlerimiz ulaşım sorununu artık dert etmediklerini söylüyorlar. Bizler de onları ilçemizde misafir etmekten çok mutluyuz.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Hocamız ve ekibine Seyitgazi’ye yaptıkları hizmetler için teşekkür ederiz.’’ şeklinde konuştu.

'

Gönderen: journalBir Yorum Yazın
Bu habere yorumlar
Copyright © 2024