Eskişehir’de muhtarlar CHP’ye mi çalışıyor?

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de muhtarlar CHP’ye mi çalışıyor?

Uyarılarını dikkate almayan örgüt yetkililerine öfkelenmişler!

Eskişehir'in seçkin gazetecilerinden Arif Anbar'ın Milli İrade Gazetesi'nde "Muhtarlar CHP’lileri uyarmış ama…" başlığıyla yazdığı bir yazı, şehrimizde muhtarların bir bölümünün CHP'nin seçimi kazanabilmesi için partili yetkililerden daha çok çalıştığını ortaya koyuyor. Anbar'ın yazısına göre Eskişehir'de bazı muhtarlar pandemi döneminde ikametini Eskişehir'den memleketine taşıyan öğrencilerin ikametlerinin tekrar Eskişehir'e aldırılması için CHP'li yetkililere uyarıda bulunduklarını ancak partililerin kendilerine pek umursamadıklarını dile getirerek bu durumdan şikayetçi oldular.

Peki muhtarlar neden CHP'nin kazanması için bu kadar gayret gösteriyorlar, onları ne motive ediyor? Tepebaşı bölgesindeki 60 kadar muhtarın kısa bir süre önce "eğitim semineri" adı altında Tepebaşı Belediyesi tarafından Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde ağırlandıklarını hatırlatırsak belki zihninizde bir şimşek çakar.

Zira medyaya da yansıyan tüm bu ilişkilerden sonra muhtarların CHP'ye, kendilerine yaptırılan 5 yıldızlı tatilin bedelini bu şekilde ödedikleri yorumlarına neden oluyor.

BAKIN ARİF ANBAR'A MUHTARLAR NELER SÖYLEMİŞLER NELER

İşte Arif Anbar'ın dikkat çeken o yazısı:

"Hafta sonu birkaç muhtarla bir araya gelme fırsatım oldu.

Oradan buradan pek çok şey konuştuk.

Fakat muhtarların anlattıkları bir şey var ki, oldukça dikkatimi çekti.

Eminim sizin de dikkatinizi çekecektir.

*

Biliyorsunuz, pandemide öğrenciler memleketlerine dönmüş, dijital ortamda derslerine ve sınavlarına girmişlerdi.

Bazı öğrenciler ise memleketlerine gitmekle kalmamış, aynı zamanda ikametlerini de aldırmışlardı.

Pandeminin evlere kapanma bölümü bitince ve üniversitelerde yüz yüze eğitim başlayınca, öğrenciler de geri dönmeye başladılar.

Fakat pek çoğu, ikametlerini Eskişehir’e henüz aldırmış değil.

*

Dahası, yeni dönemde üniversiteyi kazanıp da ikametini Eskişehir’e aldırmayan hatırı sayılır sayıda öğrenci söz konusu.

*

Bu noktada muhtarlar, CHP’nin yetkili isimlerine demişler ki: Kendisi burada olan ancak ikameti memleketinde olan öğrencileri tespit etmek zor değil. O öğrencilere ulaşarak ikametlerini Eskişehir’e aldırmanız faydalı olur.

*

Hatta bir mahallenin muhtarı ciddiyetle bir çalışma yapmış, kendisi Eskişehir’de olup da ikameti memleketinde olan öğrencileri tespit etmiş, çıkardığı listeyi CHP’nin etkili isimlerine vermiş.

*

Fakat gelin görün ki o CHP’liler, ikameti Eskişehir’de olmayan öğrencilere ilişkin herhangi bir çalışma başlatmamışlar. Konuyu parti örgütlerine iletip iletmedikleri de meçhul.

*

CHP, Eskişehir’de hem belediye seçimlerinde hem de genel seçimlerde öğrencilerin büyük çoğunluğunun oyunu alırken, orta yerde duran bu duyarsızlık düşündürücü.

Hele ki Eskişehir’in milletvekili sayısının öğrenciler sayesinde tekrar yediye çıkabileceği ihtimali göz önünde bulundurulursa, CHP’lilerin boş vermiş halleri vahim bir tablo olarak karşımıza çıkıyor."

788 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 1915
 
yukarı