Büyükşehir’den Yaptım Ama Bir Sor Yanıtı Daha

Anasayfa / Güncel
Büyükşehir’den Yaptım Ama Bir Sor Yanıtı Daha

Eskişehir'deki su zammı sonrasında bir sumatikte yaşanan görüntüler sosyal medyada çok konuşuldu.

Eskişehir'deki su zammı sonrasında bir sumatikte yaşanan görüntüler sosyal medyada çok konuşuldu. O görüntülerle ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı. 

Eskişehir'de tepkilerin sürdüğü yüzde 70'lik su zammı kararı sonrasında zam uygulanmadan sumatiklerde büyük yoğunluk ve kuyruklar yaşanırken, Çamlıca'da arızalanan bir sumatikte yaşanan görüntüler sosyal medyada çok konuşulmuştu. 

Sosyal medyada espri konusu olan ve para haznesinden elini uzatan bir görevlinin parayı almasından sonra su kartı dolumu yaptığının görüldüğü görüntülerle ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden de bir açıklama yapıldı. 

Yapılan açıklamada, "23.11.2022 saat 13:20’de Çamlıca Birlik Caddesinde bulunan Sumatik cihazının para kabul etmediğine dair bildirim ALO-185 aracılığı ile destek ekibimize ulaştırılmıştır. Çağrıyı alan teknik personelimiz Sumatik bölgesine intikal ederek cihazın kontrolüne başlamıştır. İlk etapta parayı kabul eden mekanizmayı yerinden sökerek para ya da yabancı madde sıkışması olup olmadığını kontrol etmiştir. Ardından sırada bekleyen vatandaştan kartını makinaya takmasını ve yükleme yapacağı miktarı elden alarak, kabin içerisinde para mekanizmasına manuel besleme yapıp sistemi canlı vezne gibi çalıştırmış ve arıza kontrolünü yapmıştır. Dolayısıyla görüntüdeki elle para alma işlemi kabin içerisindeki teknik personelimizin kontrolünde para alma mekanizmasına manuel yükleme işleminden ibarettir. Bu işlemler vatandaş tarafından videoya çekilerek mizahi bir kurgu ile sosyal medyada paylaşılmıştır. Yaşanan olayda herhangi bir suistimal unsuru bulunmamaktadır. Paylaşımı yapan vatandaşımız ile görüşülmüş olup, kendisinin herhangi bir art niyet olmadan yaptığı bu paylaşımın birçok farklı sosyal medya platformunda olumsuz amaçlar için kullanılmasından son derece üzüntü duyduğunu bildirmiştir. Durum, su dolum sırasında bekleyen vatandaşlarımızın yükleme yapabilmeleri için arızalı parça değişimi yapılana kadar, kabinli cihazın açık vezne olarak çalıştırılmasından ibarettir. Parça değişimi tamamlandıktan sonra otomatik yüklemeye tekrar geçilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi. 


894 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 417
 
yukarı