Odunpazarı’ndan erkek muhtarlara kadına yönelik şiddet eğitimi

Anasayfa / Güncel
Odunpazarı’ndan erkek muhtarlara kadına yönelik şiddet eğitimi

Odunpazarı Belediyesi'nin erkek muhtarlara verdiği eğitim haberi duyanlar, "kadın muhtarlara da savunma eğitimi mi vereceksiniz, kadın muhtarı darp eden adam hala özel kalem müdürü olarak belediye de görevi başında değil mi? Ne olur olmaz" diye yorumladılar. 

Odunpazarı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan erkek muhtarlara kadına yönelik şiddet ve şiddetin türleri ilgili eğitim verdi.

Kadına yönelik şiddet ile ilgili farkındalık yaratmak ve şiddetin önüne geçmek için bir süredir çalışmalarını sürdüren Odunpazarı Belediyesi, belediyede çalışan erkek personellerden sonra, Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan erkek muhtarlara da kadına yönelik şiddet ve şiddetin türleri ilgili eğitim verdi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitime, muhtarlar büyük ilgi gösterdi. Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, verilen eğitimde kadına şiddetle mücadele kapsamında kadına yönelik şiddetin önüne geçmeyi ve farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Yetkililer, gerçekleştirdikleri eğitimde Türkiye’de kadınlara yönelik şiddetin sosyolojik nedenleri ve mücadele yöntemlerini ele aldıklarını ifade ederek, katılımcıların merak ettikleri soruları yanıtladı.

 

 

626 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 475
 
yukarı