Vatandaşın Otopark Olarak Kullanmasını da Hazmedemediler

Anasayfa / Güncel
Vatandaşın Otopark Olarak Kullanmasını da Hazmedemediler

İlk büyükşehir belediye başkanı Rahmetli Aydın Arat döneminde yapılarak Eskişehirlilerin hizmetine sunulan Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin tek kapalı Pazar yeri olan Kurtuluş Kapalı Pazaryeri yıllarca belediye tarafından ihmal edildi.

Sık sık gündeme gelen ve esnafın ve vatandaşların tepki gösterdiği bu duruma belediye yetkilileri yıllarca duyarsız kalmayı tercih ettiler. Geçtiğimiz yıl bir birden pazaryerinin depreme dayanıksız olduğu ifade edilerek kısa sürede Pazar yerini boşalttırdılar. Yaklaşık 400 esnaf ve 1500 kişinin ekmek kapısı olan Pazaryeri apar topar boşalttırıldı. Ancak bu kez de yıkımı yılan hikayesine döndü ve uzun süre yıkım gerçekleştirilmedi.

Daha sonra gelen tepkilerin artması ile yıkımını başlanan pazaryeri yıkılmadan burada tekrar yeni yapılacağının ifade edildiği bir proje resmi meclis toplantısında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine gösterildi. Eski projeyi benzer yine altında bir otopark olan proje resminin gösterilmesinden kısa bir süre sonra ise pazaryerinin altı topraklarla dolduruldu. Kamyonlarca toprak doldurularak alan düzeltildi. Alandaki düzeltme sonrasından sonra bölgede Eskişehir’in bir çok yerinde olduğu gibi ihtiyaç olan otopark için vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlanan alanda bu kez yeni bir çalışma yapılarak alan boşaltıldı ve alanın etrafı duvarlarla çevrilmeye başlandı.

Yıllar önce Talatpaşa sokak üzerinde de “bu alan otopark olacak” diyerek boşaltılan ve yıkılan binalardan sonra boş atıl kalan alan vatandaşlarca kullanılmaya başlanınca Eskişehir büyükşehir belediyesi otopark olarak kullanılmaya başlanan alanın etrafını tellerle çevirmiş ve yıllarca bu şekilde boş tutmuştu. Nihayetinde bu alan otopark olarak açıldı.

Benzer bir hale gelen Kurtuluş Kapalı Pazaryeri alanında ise alanın imarda da Pazar yeri göründüğe ve esnafa tekrar Pazar yeri yapılacak sözü verilmiş olmasına karşın şu ana kadar bir çalışma başlamadı. En azından boş alan bölgede bir çok sürücü için alternatif otopark olarak hizmet verirken bu kez de alanın etrafı duvarlarla çevrildi.

Akıbetinin ne olacağı belli olmayan alan ile ilgili başlayan etrafının duvarlarla çevrilmesini gören vatandaşlar “Vatandaşın otopark olarak kullanmasını da hazmedemediler” şeklinde yorum yaptılar.

903 okunma

Yorum Yap

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

31 Mayıs 2022 Salı

Yoga Bahane, Algı Şahane

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

28 Aralık 2021 Salı

BİR YILIN ARDINDAN

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 398
 
yukarı