TSK’ya İftira Atan Fincan’cıya Eskişehir Bilecik Tabipler Odasından Destek

Anasayfa / Güncel
TSK’ya İftira Atan Fincan’cıya Eskişehir Bilecik Tabipler Odasından Destek

TSK'ya kimyasal silah iftirasından bulunan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'cı için özgürlük talebinde bulundular.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı, geride kalan gün, terör örgütü PKK'nın kanalında katıldığı canlı yayında, Türk Silahlı Kuvvetlerini 'kimyasal silah' kullanmakla suçlamıştı.

Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda öldürülen 17 teröristi aklamaya çalışan Fincancı, teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyerek, "Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda." ifadelerini kullanmıştı.

Hakkında soruşturma açılan Fincancı daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskişehir-Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Muharrem Şenel, “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın serbest bırakılması için basın toplantısı yapıldı.

Konuyla ilgili konuşma yapan Muharrem Şenel, “TTB Merkez Konseyimiz Başkanı Şebnem Korur Fincancı kendi uzmanlık alanı ile ilgili olarak gelen bir soru üzerine herhangi bir kurumu, devleti işaret etmeden; kişisel görüşlerini açıklamış ve yalnızca insan hakları açısından bu konunun uluslararası tarafsız kuruluşlarca araştırılması gerektiğini söylediği halde yapılan bir algı yönetimiyle suçlu ilan edilmiş ve tutuklanmıştır. Bununla da yetinilmeyip asıl hedef tahtasına TTB Merkez Konseyi oturtulmuş ve görevlerine son verilmesi için iddaname hazırlanmıştır.” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın bir an önce serbest bırakılmasını talep eden ve kendisine destek ve dayanışma duygularını yazarak ifade ettikleri kartları Fincancı’ya ulaştırmak üzere PTT üzerinden yolladıklarını dile getirdi.


724 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 488
 
yukarı