Başkan 100 Kreş Sözü Vermişti: 14. Kreş de Açılıyor

Anasayfa / Güncel
Başkan 100 Kreş Sözü Vermişti: 14. Kreş de Açılıyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı’nda bugüne kadar 6 tam zamanlı kreş, 7’de oyun evi olmak üzere toplam 13 kreş açtı.

Geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde bazı sözler varan başkan Kazım Kurt kreş konusunda da 100 gibi bir rakam telafuz etmişti. Ancak geçen süre göz önüne alındığından bir dahaki yerel seçime kadar bu rakama ulaşması zor gibi görünüyor. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Emek Mahallesi’nde bulunan Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi Pazar günü açılıyor

 

Kazım Kurt yönetimindeki Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı’nda sosyal, halkçı, katılımcı, şeffaf ve hesap verebilen belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini yaşama geçiriyor. Yerel seçimler öncesinde vizyon projelerde yer alan sözlerini tek tek yerine getiren Kazım Kurt, her mahalleye en az 1 kreş açmak için de kreş çalışmalarını sürdürüyor. Emek Mahallesi’nde bulunan Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmaları tamamlandı. Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı 20 Kasım Pazar günü törenle yapılacak.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı’nda bugüne kadar 6 tam zamanlı kreş, 7’de oyun evi olmak üzere toplam 13 kreş açtı. Geçtiğimiz Mayıs ayında önce Gökmeydan Mahallesinde bulunan Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşinin ardından da Ihlamurkent Mahallesinde bulunan Nalan Kaya Gündüz Bakımevi ve Kreşinin açılışını yapan Başkan Kurt, Emek Mahallesinde bulunan Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin de çalışmalarını tamamladı. 2 oyun evi, 4 sınıf ile yaklaşık 250 çocuk kapasiteli olan Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılış töreni, 20 Kasım 2022 Pazar günü saat 14.00’de yapılacak. Odunpazarı’nın bir diğer kreş çalışması da Vadişehir Mahallesi’nde. Tekin Alp Caddesi 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi çalışmaları devam ediyor.

“ÇOCUKLAR GELECEĞE GÜLEN GÖZLERLE BAKSIN İSTİYORUZ”

Kreş çalışmaları ile ilgili konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Çocuklar mutlu olsun; geleceğe gülen gözlerle baksın istiyoruz” dedi. Hemşehrilerine verdiği kreş sözünün arkasında olduğunu söyleyen Başkan Kurt,  Odunpazarı’nda kreş çalışmalarının devam edeceğini vurguladı. Başkan Kurt, Pazar günü yapılacak kreş açılışına tüm hemşehrilerini davet etti.

622 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 460
 
yukarı