Hala Günü Birlik Turlarla AVUNUYORUZ

Anasayfa / Güncel
Hala Günü Birlik Turlarla AVUNUYORUZ

Kasım ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ile vatandaşlar tatil günlerini dışarıda değerlendirerek güzel havanın keyfini sürmeyi tercih ediyorlar. 

Eskişehir'de turizm konusunda günlük tur gezilerinden pek öteye geçemediğimizi sürekli olarak günlük turların oluşturduğu yoğunluklarla örtmeye çalışan algı mekanizması ise yine çalışmaya devam ediyor. Günlük güneşlik denecek ve ceketleri çıkartacak sıcak havayı da "Soğuk hava" olarak anlatmayı tercih ettiler. 

Soğuk havaya rağmen Eskişehir'e Turist Akını Devam Ediyor şeklinde yapılan açıklamada hafta sonu günü birlik turların oluşturduğu yoğunluğu ballandırararak anlattılar. Ancak neden bu yoğunluk uzun soluklu, konaklamalı turizme dönüşmüyor sorusuyla yüzleşilemediğinin ve uzun tatiller sırasında şehrin neden boşaldığının bir açıklaması yok. 

Son yıllarda özellikle komşumuz olan Afyon'un yıllık konaklamalı 3 milyona yakın misafir ağırladığından da bir haber olan ve havanın da sıcak yerine soğuk olduğunu iddia eden açıklama şöyle: 

Son yıllarda iç turizmin vazgeçilmez şehirlerinden biri haline gelen Eskişehir’e olan ilgi soğuk havaya rağmen devam ediyor. Hafta sonunda Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı başta olmak üzere Tarihi Odunpazarı Bölgesi ve Müzeler Kompleksi’ne büyük ilgi gösteren vatandaşlar, kentte sevdikleriyle birlikte keyifli 2 gün geçirdiler. Eskişehir’in değişim ve dönüşümüne hayran kaldıklarını belirten yerli ve yabancı turistler, şehirde hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini görmek için Eskişehir’e geldiklerini ifade ettiler. Odunpazarı Bölgesi müzeler başta olmak üzere Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark ve Porsuk Çayındaki gondol ve botlara yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşların özellikle Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ndeki müzelere büyük ilgi gösterdiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sorumluluklarında bulunan müzeleri bu hafta sonu 11 binden fazla misafir, Masal Şatosu’nu 8 bine yakın misafir, Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evini 3 bin misafir, Hayvanat Bahçesini ise 14 bin misafir ziyaret ederken, Porsuk Çayı üzerindeki bot ve gondollarda ise 4 bine yakın misafir ağırlandığını ifade ettiler.

Eskişehir’deki dönüşüme ve yeniliklere hayran kaldığını belirten turistler, kentin cazibe merkezine dönüşmesinde büyük emeği olan Başkan Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ettiler.

 

613 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 945
 
yukarı