Odunpazarı da Olmasa İşimiz Zormuş GELEN ORAYI GEZİYOR

Anasayfa / Güncel
Odunpazarı da Olmasa İşimiz Zormuş GELEN ORAYI GEZİYOR

Bir zamanlar Odunpazarını tekrar Eskişehir'e kazandırmak için kolları sıvayan dönemin Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'yı engellemek için her türlü yöntem denenmiş ve projenin hayata geçirilmesi geciktirilmişti. Ancak tüm engelemelere rağmen Burhan Sakallı Odunpazarı bölgesindeki başlattığı projeyi tamamlayarak Tarihi Odunpazarı Bölgesinin tekrar Eskişehir için önemli bir merkez olmasını sağlamıştı. 

Şimdilerde bir zamanlar Burhan Sakallı'yı engellemeye çalışanlar da o günlerin unutulduğunu düşünerek sahiplenselerde Burhan Sakallı izinin silinmeyeceği ortada. 

Şehrimizin önemli değerlerinden biri olan Hasan Polatkan ismini de şehrin en büyük bulvarını inşaa eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi başkanı Rahmetli Aydın Arat buraya vermiş ancak sonrasında sokakların adını değiştirme bahanesiyle bu bulvarın adını değiştirenler o bulvara hala Eskişehirlilerin Hasan Polatkan Bulvarı demesini de engeleyemediler. 

Şehirlerin bellekleri ile var olacağının ve kendi kimlikleri ile değer kazandığının bir işareti olarak Eskişehir'e gelen kendi misafirlerini de engelledikleri tarihi bölgeye götürmek ve gezdirmek durumunda kalıyorlar. 

Bunun en son örneği Ankara Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürlüğü görevlileri ziyareti oldu. Tarihi bölgeyi gezen teknik ekip tarihi bölgeyi şehre kazandıranlara teşekkür ettiklerini ifade ettiler. 

645 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2023 Pazartesi

VATANI SEVMEK

28 Aralık 2022 Çarşamba

Emek Mahallesi Lise İstiyor

12 Aralık 2022 Pazartesi

AMA’SIZ ANCAK’SIZ

29 Kasım 2022 Salı

40 YALAN!

28 Kasım 2022 Pazartesi

BU ÜLKENİN OKUMUŞU

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

11 Mayıs 2022 Çarşamba

BUNLARIN FİKİRLERİ ZEHİRLİDİR

24 Şubat 2022 Perşembe

16 YAŞINDA

online ziyaretçi: 489
 
yukarı