Oklubalı doğalgaz hattının temeli coşkulu bir törene atıldı

Anasayfa / Güncel
Oklubalı doğalgaz hattının temeli coşkulu bir törene atıldı

İnönü ilçesindeki törene AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof.Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, İnönü Kaymakamı Tolga Ustaoğlu, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, AKSA Doğalgaz yetkilileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof Dr. Emine Nur Günay da, yapılacak yatırımın İnönü'ye hayırlı olmasını dileyerek, ilçelere yatırımların devam edeceğini ifade etti, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Enerji ve Tabii aynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AKSA Enerji Üretim A.Ş. ve Doğalgaz Bölge Müdürlüğü, inönü Belediyesi’ne hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz" dediler.

10,2 milyon liralık yatırım

Yapılan toplam yatırım bedelinin 10,2 milyon lira olduğu belirtildi.

OKLUBALI MAHALLESİNDE DOĞALGAZ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanımız, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Nabi AVCI, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Emine Nur GÜNAY, Kaymakamımız Sn. Tolga USTAOĞLU, Belediye Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT, AK Parti İl Başkanı Sn. Zihni ÇALIŞKAN, AKSA Doğal gaz Bölge Müdürümüz, Yetkililer, Kurum Amirleri ve hemşehrilerimizin heyecanlı katılımıyla doğalgaz temel atma törenimizi gerçekleştirdik. Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT'un konuşması ile başlayan tören, vekillerimizin konuşmaları ve ardından dualar eşliğinde kurdele kesimi yapılarak Oklubalı Mahallemizin yaşam kalitesini değiştirecek  olan doğalgazın temeli için ilk kaynağın Başkanımız tarafından atılmasıyla son buldu. Başkanımız, Oklubalı Mahallemiz için anlamlı bir güne şahitlik etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirip, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Temel atma törenimizin ardından İnönü Anıt Parkında çiftçiler ile bir araya gelen  Sn. Milletvekillerimiz ve tüm heyet, Eskişehir Valiliği ile  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonuyla desteklenen ve yürütülen ''Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi'' kapsamında buğday yetiştiriciliğinin artırılması ve atıl arazilerin değerlendirilmesi adına konuşmalar yaptı. Konuşmaların ardından Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT, tarımı, çiftçileri ve üretimi destekleyen projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

658 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 388
 
yukarı