Eskişehir Trafik Sorunun Çözmek İçin Mucize mi Bekleniyor?

Anasayfa / Güncel
Eskişehir Trafik Sorunun Çözmek İçin Mucize mi Bekleniyor?

Eskişehir trafiği saç baş yoldurur hale gelmişken çözüm konusunda her hangi bir adım atılmıyor. En son Odunpazarı Bölgesindeki Kemal Zeytinoğlu ve bazı sokakların trafiğe kapatılması şeklinde yapılan düzenleme sonrasında Atatürk Lisesi önündeki kavşakta trafik iyice raydan çıktı.

Özellikle belirli saatlerde daha da yoğunlaşan bölgede alternatif olarak özellikle Çankaya tarafında oturan vatandaşlar bu trafiğe kapatılan yolları kullanarak hem kendileri trafikle karşılaşmak zorunda kalmıyorlar hem de trafikteki yükün bir bölümü bu alana yönelerek bu alandaki sıkıntıyı azaltıyordu. Ancak şuan böyle bir alternatif olmayışı nedeniyle bu alandaki yoğunluk her zamankin den daha fazla olmaya başladı.

Şehrin bir çok yerinde özellikle belirli saatlerde uzayıp giden kuyruklara çözüm maalesef bulunmuyor. Çözüm üretme çabası da olmayınca böyle bir çözüm bulunması da mümkün görünmüyor. Pandemi sürecinden önce İstanbul Teknik Üniversitesine bu konuda yaptırılan çalışmada ortaya çıkan raporlar da kağıt üzerinde bırakılınca trafik sorunu çözümü konusunda yakın bir zamanda bir çalışma yapılmayacağı anlaşılıyor.

Şehirdeki araç sayısı her ay artmaya devam ederken yeni otopark ihtiyaçları, yeni alternatif güzergahlar oluşturulması beklenirken mevcut yolların daraltılması, bazı yolların trafiğe kapatılması ve bunun yanında toplu ulaşım sisteminin kendi sorunları nedeniyle bir çok vatandaş için alternatif ulaşım yöntemi olamayışı Eskişehirdeki trafik sorunun daha uzun süre vatandaşın başını ağrıtacağı anlaşılıyor.

Bir çok noktada trafikle kesişen tramvayların geçiş üstünlüğü konusu da bu sorunların daha sık gündemene gelmesine neden oluyor.

 

3.643 okunma

Yorum Yap

18 Haziran 2022 Cumartesi

BİRÇOK İLÇE ÇIRILÇIPLAK!

13 Haziran 2022 Pazartesi

BİZLER İSTİKBÂLDEN ÜMÎD VARIZ

1 Haziran 2022 Çarşamba

Diyet muayenesi nedir?

12 Ocak 2022 Çarşamba

BAŞROLDE YİNE O KİRLİ ELLER

11 Ocak 2022 Salı

MISIR UYGARLIĞI

5 Ocak 2022 Çarşamba

MEZOPOTAMYA

21 Aralık 2021 Salı

BU NEDİR!

online ziyaretçi: 354
 
yukarı